Rekonstrukci můžete zafinancovat pomocí výhodné půjčky

Rekonstrukce rodinného domu či bytu není zrovna nejlevnější záležitost. Pokud vám potřebná hotovost nepřebývá, nezbývá nic jiného, než se porozhlédnout po trhu s půjčkami. Současná situace na trhu je příznivá a vy můžete vybírat z nepřeberného množství půjček.

0
rekonstrukce bytu

Kde si půjčit na rekonstrukci domu či bytu?

Půjčky na rekonstrukci můžete získat u mnoha společností. Půjčku můžete vyřešit úvěrem ze stavebního spoření, americkou hypotékou, neúčelovou půjčkou v bance i u nebankovních společností. Půjčky pro každého lze získat také snadno přes internet.

Úvěr ze stavebního spoření

Na rekonstrukci si je možné půjčit  ve stavebních spořitelnách. Úvěr ze stavebního spoření může mít dvě podoby:

  • úvěr ze stavebního spoření  – tento typ lze získat, pokud klient splní zákonem stanovenou podmínku, a sice, že si spoří více než dva roky a získá vysoké hodnotící číslo. Podmínky k udělení stanovuje samotná stavební spořitelna.
  • překlenovací úvěr – pokud nemáte ve stavební spořitelně dosud naspořenou potřebnou částku, můžete získat překlenovací úvěr. Není výhodný jako klasický úvěr ze stavebního spoření, protože je zde vyšší sazba RPSN. Její výše je opět po dobu splácení neměnná. V průběhu splácení překlenovacího úvěru je potřeba stále spořit. Po dosažení potřebné částky dostaneme klasický úvěr, se kterým se meziúvěr doplatí.

I bez zajištění je možné získat částky až 900 000 korun. Tyto vyšší částky jsou vhodnější pro rekonstrukce většího rozsahu. Úvěr je čerpán předčasně, případě je klientovi vyplacen na účet v plné výši a jeho čerpání je pak doloženo fakturami.

Neúčelová bankovní půjčka

Na rekonstrukci si je možné půjčit také částky pomocí neúčelové půjčky. Osobní půjčka se dá sjednat poměrně rychle. Půjčit si je možné i vyšší částky. Bankovní půjčka vyžaduje přísnější prověření klienta, doložením příjmu i kontrolou registru dlužníků.

Americká hypotéka

Na  rekonstrukci je možné využít také americkou hypotéku. Patří mezi nejvýhodnější neúčelové půjčky. Podmínkou je však zástava nemovitosti. Půjčit si můžete až 50% z hodnoty nemovitosti. Americkou hypotéku poskytují především nebankovní společnosti. Využít peníze můžete nejen na rekonstrukci, ale i pořízení nemovitosti.

Hypotéka

Náklady na rekonstrukci domu či bytu můžete uhradit také pomocí klasické hypotéky. Výhodou jsou velmi nízké úrokové sazby. Je potřeba ji rovněž zajistit nemovitostí, musíte dokládat faktury. Hypotéka je účelová půjčka, hodí se zpravidla u rekonstrukcí s vyššími náklady.

Neúčelová nebankovní půjčka

Nebankovní půjčky neúčelové jsou rovněž vhodným řešením na rekonstrukci. Při nesprávném výběru však mohou být poněkud dražší. Nebankovní půjčku, která není vázána účelem použití, lze použít na rekonstrukci i vybavení bytu nábytkem či elektronikou.

Výhody nebankovní půjčky:

  • rychlé vyřízení
  • nižší nároky na bonitu klienta – bez registru, bez dokládání příjmu
  • získání půjčky za pár minut či hodin
  • vyřízení online
  • více typů půjček

Na co si nejčastěji půjčujeme?

Nejčastěji si půjčujeme na rekonstrukci koupelny či kuchyně. Spotřebitelský úvěr se pak často stává první variantou, po které zákazníci sáhnou. Tento úvěr nevyžaduje dokládání faktur za rekonstrukci, jako například hypotéka. Tento typ financování rekonstrukce má však vyšší úroky oproti překlenovacímu úvěru ze stavebního spoření.  Nebankovní půjčky pro každého usnadní život mnoha žadatelům. Není třeba zastavovat nemovitost a půjčit si může každý.

Podmínky získání půjčky na rekonstrukci

Konkrétní podmínky pro získání půjčky na rekonstrukci má každá společnost nastaveny jinak. Je potřeba mít dva doklady totožnosti, více než 18 let, pravidelný příjem. Vybrat si můžete i půjčky bez doložení příjmu, které se zajišťují nemovitostí.