Zrcadlo, elegantní tečka luxusního interiéru

Máte doma zrcadlo, ve kterém se můžete před odchodem na zásadní schůzku zkontrolovat celí, od hlavy k patě? Pokud ne, měli byste dát prostor nejen praktickým trendům, které vám usnadní život, ale také pomohou interiérovému designu. Zrcadlo je přesně tím, co vám, i vaší domácnosti chybí ke štěstí.

0

Zrcadlo na stěně je totiž elegantní tečkou, jejíž tvar, velikost i dramatičnost si určujete vy. Jediný solitér dokáže změnit vzhled celé místnosti, kromě toho jde o dekorativní prvek, který s minimálním úsilím dodá prostoru, ve kterém žijete, nádech luxusu. Kromě toho zrcadla velmi snadno dokážou rozjasnit i ty nejtemnější kouty v bytě, opticky zvětšit prostory, které by se podle vašeho názoru mohly hodit tak na odkládání nepotřebných věcí.

Zrcadlo je vhodné do každého interiéru

Zrcadla, pokud jsou správně zarámovaná a tedy dotažena k dokonalosti, mohou být ultramoderní, nebo ultraklasická. Hodí se tedy nejen do retro prostor, ale i moderny, která je vaší touhou a chloubou.

Poslední roky stále stoupá poptávka po originálním a tvůrčím přístupu k interiéru. Na ni odpovídá svými produkty společnost Frame-it.cz. Nabízí designová a luxusní zrcadla, která se velice rychle stávají trendem a vyhledávanou součástí interiérových renovací.

Pokud stále nevíte, jak na zrcadla v interiéru, přinášíme vám několik rad.

1. Použijte zrcadlo místo obrazu

Velmi důležité je najít správné místo. Postarejte se, aby odraz v zrcadle ukazoval to, co vidět chcete, to, co vás potěší a co máte rádi. V ideálním případě bude zrcadlo nabízet výhled z okna nebo odrážet krásné věci u vás v bytě. Dbejte na to, aby namísto nich v zrcadle nebyl vidět třeba koš nevyžehleného prádla.

2. Nebojte se velkých nástěnných zrcadel

Pokud máte ve svém domově málo prostoru, vyžaduje to velké řešení. Velká zrcadla v prostoru vytvářejí iluzi rozlehlosti a hloubky… Nebojte se proto zrcadlo jen opřít o zeď. Vysoké úzké zrcadlo místnost výrazně rozšíří a zároveň působí jako jedinečný dekorační prvek. Široké zrcadlo na zdi chodby nebo předsíně naopak opticky zvýší vaše stropy.

3. Využijte designové zrcadlo jako dominantní prvek

Bát se také nemusíte dominance. V moderních, minimalistických interiérech dnes obvykle chybí bod, který by automaticky poutal oko a k němuž by každý směřoval svůj pohled.  Zrcadlo v designovém rámu se může lehce stát právě tímto chybějícím akcentem a celý interiér tak zklidnit a dodat mu punc luxusu.

4. Nezapomeňte, že vhodné umístění zrcadla nemusí být nutně vždy praktické

Zrcadla nemusí být jen pro vás, dopřejte se je i tam, kde se neuvidíte. Odvděčí se vám a dodají prostoru esprit. Věděli jste, že zrcadla nemusejí být vůbec velká a výhradně na stěnách bytu? Co takhle skupina zrcadel na stěně terasy, za sbírkou skleniček, medailí? Kouzlete s dekorativními možnostmi dokonalého designu a vdechněte prostoru život. Krásné solitéry pak budou vidět z více úhlů.

Zrcadla nemusíte dávat jen do chodeb a koupelen. Ta velká mají své místo i v obývacích prostorách a jídelnách. Večer díky nim dochází k perfektnímu lomu světla, užívaný prostor získá mnohem jemnější, romantičtější a příjemnější osvětlení, a navíc jejich zásluhou bude stále dobře vidět.

Více na www.frameit.cz.