Jarní úklid s mazlíčky: Máme osvědčené tipy, jak ho hravě zvládnete!

Jaro už je za dveřmi a tak byste ho měli přivítat i ve svých domovech. Právě proto je ten správný čas pustit se do úklidu. Vyměňte nejen váš zimní šatník za jarní, ale i bedlivě vytřete každý kout a důkladně vyčistěte prostory vašich domácích mazlíčků. Aby u vás vše vonělo čistotou a ještě jste šetřili přírodu, použijte ekologické úklidové prostředky. 

0
Foto: Pexels/cottonbro studio

V domácnostech s chlupatými mazlíčky bude jarní úklid o trochu náročnější, ovšem pokud se mu věnujete důkladně po celý rok a pravidelně, zvládnete ho levou zadní. Jednou za čas byste však celý byt měli vzít, jak se říká z gruntu. 

Vysajte všechna zákoutí

Každý majitel chlupatého mazlíčka už dávno ví, že hygiena u nich doma vyžaduje trochu častější frekvenci. Proto by se měl vybavit šikovným moderním vysavačem, který je stále připravený v pohotovosti a vždy je při ruce stejně jako vytírací mop. Chlupy i otisky pacek psů a koček jsou totiž běžným nešvarem, který si žádá v interiérech větší pozornost. 

Při velkém jarním úklidu se ale zaměřte na všechna zrádná zákoutí, která při běžném úklidu občas vynecháte nebo přehlédnete. Nadzvedněte polštáře sedaček, zvedněte matrace, odsuňte skříňky. Na koberce, podlahy i stěny doporučujeme použít speciální přípravek Aminela Clean, který si poradí se zápachem i skvrnami a vaši domácnost navíc provoní. 

Vyberte všechny potahy a pelíšek

Tráví s vámi pes či kočka hodně času na gauči, nebo dokonce i v peřinách? Pořiďte si na sedačku i postel potah, který pak snadno častěji vyperete. V domácnosti s mazlíčkem však mějte při ruce vždy speciální odstraňovač skvrn, který si poradí i s případnými fleky. Vždyť čas od času se může vašemu psovi se zažívacími problémy stát doma nehoda. Navíc každý mazlíček by měl mít doma i své ručníky, které vyžadují častější praní a někdy i výměnu za nové. Zkontrolujte je a roztřiďte.

Každý pes má doma většinou také svůj pelíšek, někdy i víc pelíšků. Ideální jsou takové, které mají sundavací a pratelný potah. Ten určitě důkladně vyperte stejně jako oblíbené plyšové hračky vašeho chlupáče. Gumové hračky zase omyjte. Na pelíšek můžete používat také ekologický odstraňovač zápachu a nečistot Aminela Clean, který je vhodný na čištění výplně i potahu, na nichž zanechá příjemnou vůni. 

Čistý jídelní kout i záchod

Pes i kočka mají v bytě většinou svá oblíbená místa, ke kterým patří i jídelní koutek s miskami, kde mají granule a vodu. Je tedy jasné, že zvláště tady se musí udržovat pořádek, aby nedošlo k zbytečnému množení bakterií. Abyste tedy nemuseli neustále stírat kolem misek podlahu, umístěte je na omyvatelný tác. Při velkém jarním úklidu se zaměřte na misky a zvažte, zda už si váš mazlíček nezaslouží třeba nové. 

U koček bývá největším zdrojem nečistot a zápachu kočičí toaleta a kočkolit. “Na druhou stranu dnes už najdeme k dispozici řadu kvalitních kočkolitů s vůní. Mezi takové patří značka kočkolitů Intersand, kde jsou k dispozici rovnou 2 varianty, a to se svěží vůní, nebo s vůní dětského pudru. Poté postačí kočičí záchod pravidelně a důkladně čistit přípravky, které bojují s nežádoucím zápachem. Jedním takovým je i Aminela Clean ekologický odstraňovač zápachů kočkolitu. Odstraňuje baktérie a zápach, zanechává příjemnou vůni, “ radí Martin Pučálka, odborník ze společnosti Krmiva Pučálka.