Chystáte se na rekonstrukci bytu 2+1? Máme pro vás tipy, jak na to

0
Foto: Pexels/Pixabay

Hezké bydlení je snem každého z nás. Někdo má finanční prostředky na to pořídit si novostavbu nebo byt v nově postaveném projektu, ale většina disponuje starším bydlením a zvažuje možnost rekonstrukce bytu. Co byste měli před rekonstrukcí promyslet?

Rekonstrukce bytu v Praze může být náročná

I přesto, že v hlavním městě je spoustu stavebních firem a odborníků na rekonstrukce, může být těžké si vybrat ten správný tým pro rekonstrukci. Často se stane, že vybraný řemeslník má dobré reference, ale zase třeba nemá čas v našem vymezeném čase pro rekonstrukci. A protahování přestavby bytu opravdu nikdo nechce. Prvním krokem je tedy naše představa, jakého cíle bychom chtěli dosáhnout. Buď se jedná o rekonstrukci bytového jádra a celkovou přestavbu nebo pouze o rekonstrukci koupelny, renovace kuchyně atp. Při výběru bychom měli dát na osobní reference, ale zas mějte na paměti, že každý má jiné nároky na kvalitu.

Rekonstrukce bytu s profesionální firmou

Ke zjednodušení celého procesu přestavby určitě přispěje převzetí celého procesu jednou profesionální firmou. Profesionálové v oboru stavebnictví vám nejprve navrhnou projekt dle vašich představ a po odsouhlasení vše zprocesují. Výhodou je, že máte kontakt pouze na osobu, která rekonstrukci řídí a ta je vám k dispozici a můžete řešit veškeré úpravy a změny stále s jednou osobou. Celá rekonstrukce se neprotahuje, protože zde pracuje celý tým odborníků a tak se nemusí na nikoho čekat a vše navazuje. Také při řešení případné reklamace máte vše zastřešené jednou firmou, která má dlouhou historii a tak je vše jednoduché a snadno se domluvíte.

No a co doporučit závěrem? Vybírejte z kvalitních materiálů, které vydrží delší dobu a vyplatí se. Například dřevěné podlahy nebo dřevěné terasy jsou z kvalitních dřevěných materiálů a sice je nutno je ošetřovat nátěrem na dřevo (např. Osmo olej na dřevo), ale zase získáte kvalitní vybavení, které je přirozené a ekologické.