Vzrůstá kvalita veřejného prostoru. Díky městskému mobiliáři či dětským hřištím

0
Dětské hřiště Berliner Seilfabrik

 Bydlíte ve městě a chybí vám tam možnost nějakého vyžití?  V poslední době je trendem vylepšování městského veřejného prostoru, který začíná mít novou funkci. Nejde jen o prostor, kterým procházíte cestou do práce či na nákupy. Mění svůj význam, kdy i samotný městský prostor je přizpůsobován tak, aby měl nové funkce. Především plní funkci estetickou, ale díky městskému mobiliáři se stává městský prostor prostředím, kde je možné v pohodě trávit volný čas.

Městský mobiliář – lavičky, stojany na kola i solární nabíjecí panely

Vybavení veřejného prostoru se dostává na mnohem vyšší úroveň, než tomu bylo v minulosti. Užitné vybavení je navrhováno designéry s důrazem na estetiku i funkčnost. A co vše může městský mobiliář zahrnovat? Jedná se o lavičky, stojany na kola, zastávky, ale nově to mohou být třeba i solární nabíjecí panely, kde si lidé budou moci nabít třeba telefon. Městský mobiliář slouží tedy především dospělým, co ale jejich ratolesti?

Dětská hřiště pro každého

Dětských hřišť je ve městech spoustu, úroveň se ale hodně liší. Některá starší dětská hřiště jsou už v dezolátním stavu a pro děti mnohdy nejsou bezpečná. Jak si tedy vybrat vhodné hřiště, aby vaše děti byly spokojené a zároveň jste se nemuseli strachovat o jejich bezpečí?

Vždy se podívejte, v jaké stavu je vybavení dětského hřiště – prolézačka, skluzavka, kolotoč či lezecká stěna. V nových dětských hřištích jsou prvky, které vám i vašim dětem poskytnou bezpečí a radost ze hry.