Hlavní stránka Štítky Zdraví

Tag: zdraví

Až 90 % času trávíme v budovách bez denního světla. Jaký to má vliv...

Jak se projevuje nedostatek denního světla na našem zdraví? Nedostatek denního světla působí negativně především na naši psychiku, snadněji podléháme stresu, jsme podráždění, cítíme se více unaveni a hůře se nám...

Nové pamlsky Brit Functional Snack chutnají a pomáhají zlepšit zdraví psů

Zdraví prospěšné mlsání Zatímco psi sní o dobrotách všeho druhu, páníci chtějí jediné – aby byl jejich miláček zdravý, krásný a spokojený. Pamlsky Brit Functional Snack plní přání oběma....

Alergií trpí skoro polovina Čechů. Jak se chránit doma před možnými alergeny?

Alergie se v posledních desetiletích zařadily mezi běžné civilizační choroby. Podle dosud zveřejněných dat se v ČR za posledních sto let počet alergiků zvýšil z půl procenta populace na více než 40 procent. Statistiky navíc prokázaly, že pokud trpíme jedním typem alergie, je vysoce pravděpodobné, že se u nás projeví i další forma. Jednoho pacienta tak často trápí alespoň dva typy alergií. Období zvýšeného výskytu alergenů nastává zejména na jaře s prvními slunečními paprsky a probuzením přírody. Kromě ohrožujícího pylu, ale trápí většinu alergiků také „prach“, přesně řečeno alergeny, které jsou v prachu obsaženy. Prach totiž umožňuje shromažďování hned několika alergenů najednou.

Jak se bránit projevům alergie na prach?

Máte doma alergika? Nejvíce znečištěný vzduch se koncentruje především v uzavřených prostorách, kde nedochází k přirozené cirkulaci a rozptýlení alergenů do ovzduší. Pojďme se pustit do úklidu.

Znáte účinky infrasauny?

Infrasauna, někdy také nazývaná jako infrakabina, je ideálním řešením pro ty z nás, kterým je klasická finská sauna ze zdravotních důvodů zapovězena. Odpočiňte si v sauně, kdykoli budete chtít. Nemusíte na nic čekat a vše lze zařídit z pohodlí domova.

Stará lednice škodí ovzduší stejně jako rok ježdění v autě

Papír, plast nebo sklo. To jsou materiály, v jejichž třídění patříme k nejlepším v Evropě, nicméně věděli jste, že i vysloužilá elektrozařízení či jiné elektroodpady jsou určeny k recyklaci? Tato zařízení musí být stejně jako ostatní tříděné materiály oddělené od směsného odpadu a podléhají přísnějším pravidlům sběru i likvidace. Při nesprávném zacházení mohou způsobit rakovinu kůže, šedý oční zákal nebo kontaminaci půdy a vody. Že jste to nevěděli? Pak vás možná překvapí i další zajímavosti týkající se elektroodpadu.