Hlavní stránka Štítky Pasivní dům

Tag: pasivní dům

Pasivní domy = energeticky nenáročné bydlení

Developerský projekt Zelený Zlonín vzniká v obci Zlonín. Zlonín je 15 min. od centra Prahy směrem na Teplice po silnici D8. V obci je veškerá občanská vybavenost jako škola, školka, restaurace, vlaková zastávka a golfové hřiště....

Pasivní rodinné domy u Prahy

Výstavba Zelený Zlonín, jež začala v obci Zlonín 7 km severozápadně od Prahy, je ideální pro bydlení. Sice už nejste v Praze, ale dojezdová vzdálenost do centra je cca 15 minut. V obci je veškerá občanská...

Ekologicky šetrná domácnost: Začněte od drobností!

Nákup potravin Podle statistiky se po celém světě každoročně vyhodí nebo znehodnotí třetina všeho vyprodukovaného jídla. Toto číslo přitom není těžké snížit. Stačí správně nakupovat. Seznam potřebných potravin si vždy napište ještě před nákupem doma....

Veletrh FOR ARCH má připravený bohatý doprovodný program přednášek a konferencí

V pořadí sedmadvacátý ročník stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech 20. – 24. září, nabídne letos poprvé různá denní témata zabývající se aktuálními trend ve stavebnictví. K nim má pro návštěvníky připravený bohatý program tematicky zaměřených přednášek, konferencí a poradenského servisu. Generálním partnerem mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2016 je Skupina ČEZ.

Do pěti let nepůjde postavit jiné než „téměř nulové“ domy

Od letošního ledna musí všechny veřejné budovy nad 1500 m² splňovat standard budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Od roku 2020 stejnou normu bude muset splnit i každý rodinný dům. Stavebnictví je na tyto změny připravené, hlásí oborové svazy.

Pasivních domů v Česku existuje přes 1 600. Až 10 % novostaveb se staví v pasivním standardu

Více než 1 600 domů v České republice splňuje podmínky pasivního domu. Češi se do stavby pasivních domů pouštějí stále častěji, pasivní domy se stávají mainstreamem. Dokládají to statistiky Centra pasivního domu, dle kterých se již bezmála 10 % všech novostaveb rodinných domů staví v pasivním standardu. Hlavními důvody jsou eliminace tepelných úniků a následná úspora energie.

Nenechte se zmást mýty o pasivních domech

Mezi lidmi roste zájem o zdravý životní styl a také o snižování výdajů za energie. Pozornost se proto obrací na energeticky úsporné bydlení. Zájemci o koupi bytu však často netuší, co si mají pod pojmem nízkoenergetická nebo pasivní stavba představit. Obávají se vysokých cen nebo složitých technologií, které jim neumožní byt správně využívat. Navíc se objevuje řada nepřesných či mylných informací o přísných směrnicích Evropské unie či o zdražování bytů kvůli drahým technologiím. Tyto informace jsou často pouhými mýty.

Využijte dotací Nová zelená úsporám a nechte si postavit pasivní dům

Pasivní domy se v posledních letech dostávají do popředí, a to nejen kvůli energetické úspoře, ale i dotacím, díky kterým se vstupní investice do takové stavby výrazně snižují. „V uplynulém roce bylo v České republice připraveno zhruba 1000 projektových dokumentací pro pasivní domy a domy velmi blízké pasivním, což je téměř 10 % všech novostaveb. Většina z nich (80 %) byla podpořena přes program Nová zelená úsporám,“ komentuje zvyšující se zájem o pasivní bydlení Ing. Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu. Zajímá vás, jak dosáhnout na dotaci nebo jak se v takovém pasivním domě žije?

Program Nová zelená úsporám nepodporuje pasivní byty

Majitelé domů mohou podávat žádosti o dotace v programu Nová zelená úsporám. Díky předchozím výzvám je každý desátý dům v Česku parametry pasivní. Nové pasivní bytové domy však letos na podporu nejspíš nedosáhnou.