Pasivní rodinné domy u Prahy

Bydlet v moderním, kvalitním, příjemném a přesto ekonomicky výhodném domě je přáním mnohých z nás. Toto přání se může proměnit ve skutečnost, pokud si vyberete jeden z pasivních domů.

1

Výstavba Zelený Zlonín, jež začala v obci Zlonín 7 km severozápadně od Prahy, je ideální pro bydlení. Sice už nejste v Praze, ale dojezdová vzdálenost do centra je cca 15 minut. V obci je veškerá občanská vybavenost – škola, školka, restaurace, zastávka vlaku i MHD, jako příjemný bonus je zde golfové hřiště.

Projekt Zelený Zlonín je svým rozměrem v ČR unikátem

V současné chvíli je v plánu 100 pasivních domů. První domy jsou již postaveny, takže je můžete vidět i v reálu. Domy splňují náročná kritéria pro udělení statutu „pasivní dům“. Jsou také vybaveny inovacemi, díky kterým svým obyvatelům zajistí pohodlné bydlení.

Pasivní dům má mnoho výhod:

  • vyšší komfort bydlení
  • průměrné roční náklady na energie se pohybují v rozmezí 6 000-10 000 Kč
  • pravidelný přívod čerstvého vzduchu bez průvanu
  • antialergenní prostředí
  • žádné teplotní rozdíly v místnosti
  • příjemné teploty v zimě i v létě
  • vyšší hodnota na trhu nemovitostí

Moderní technologie v domě

Vzduchotechnika a rekuperace – o pravidelný přísun čerstvého vzduchu ve vašem domě se bude starat inteligentní vzduchotechnika s rekuperací, která sníží tepelné ztráty způsobené výměnou vzduchu.

Hybridní fotovoltaická elektrárna – je založena na hybridním principu, kdy nespotřebovaná vyrobená energie z FV panelů je ukládána do akumulátorů a je možné energii využít později, například večer, kdy je třeba více svítit.

Tepelné čerpadlo – typ vzduch/vzduch, regulace tepelného čerpadla je řešena přes dotykový panel nebo i díky vzdálenému přístupu po doplnění rozšiřujícího modulu Ethernet.

Jako příjemný bonus u rozhodování Vám může pomoci možnost odečtení až 450 000 Kč díky dotaci Nová zelená úsporám. Zpracování a podání žádosti na SFŽP, budete mít zcela zdarma. Bydlení u Prahy je ideální pro všechny věkové kategorie.