Omezte plýtvání a podpořte boj proti hladovění

Na světě se vyhodí či znehodnotí třetina vyprodukovaného jídla. V Evropě je to na jednoho člověka kolem 100 kg potravin ročně. Ačkoliv si myslíme, že mnoho jídla vyhazují obchodní řetězce např. kvůli nedokonalému vzhledu, pravda je jiná. Nejvíce jídlem plýtvají domácnosti. Existují však drobní pomocníci, kteří vám chtějí pomoci plýtvání omezit.

0
Foto: Brabantia

Společnost Brabantia uvádí na trh dva nové typy dóz na potraviny. Jejich největší přednostní je kromě inovativního designu také praktičnost. Oba typy dóz jsou stohovatelné a se speciální odměrkou na skladované potraviny, díky kterým přesně vyměříte potřebné množství jídla pro každou porci, čímž chce firma omezit zbytečné plýtvání potravinami, a navíc z prodeje každé dózy podpoří The Hunger Project proti hladovění v rozvojových zemích světa.

Proti hladovění

The Hunger Project je globální nezisková organizace, jejímž cílem je do roku 2030 vymýtit hladovění lidí ve světě díky speciálnímu školení a investicím do klíčových osob, které naučí místní komunity soběstačnosti a dlouhodobému obstarávání jídla. V rámci proškolení se naučí pěstovat plodiny či chovat zvířata, ale také vést kolektiv. Projekt podpoří schopnosti a kreativitu místních lidí, kteří pomohou ukončit hladovění ve svém okolí. Koupí jedné dózy podpoříte zaškolení a výcvik jedné osoby. Každý, kdo projde výcvikem v The Hunger Project, se naučí nejen obstarávat potraviny pro sebe, ale také předat zkušenosti ostatním a pomůže tak celé vesnici. Projekt podporuje venkovské oblasti v Africe, jižní Asii a Latinské Americe. Je založen na myšlence, že cílem pomoci hladovějícím není dát jim jídlo, ale naučit je, aby si jej dokázali obstarat sami.