Dětské postele je třeba vybírat s ohledem na věk

0

Vyrostlo už vaše dítě z postýlky, a tak přemýšlíte o výběru větší dětské postele? Nebo máte doma školáka, kterému vybavujete pokoj? V obou případech sice budete shánět postel, jenže pokaždé jinou. Věk dítěte hraje při výběru významnou roli.

Nejdříve spí děti v tradičních postýlkách, které mívají typicky rozměr 60 x 120 cm. Kolem dvou až tří let však přijde chvíle, kdy už je postýlka těsná, a pak je potřeba přemýšlet o novém lůžku.

Dětská postel toho musí hodně vydržet

Předem se připravte na to, že investice do dětské postele nemusí být zrovna nízká. Nebojte se vložit do tohoto kusu nábytku nějaké peníze, bude totiž muset přečkat krušné časy. Lůžko pro děti není pouze místem k odpočinku, ale také k zábavě. Potomek na něm bude skákat, hrát si a dovádět, tak vybírejte raději kvalitní provedení, ať se příčky roštu hned nezlomí. U starších dětí a zejména studentů tohle sice není až tak důležité, ale to neznamená, že byste na posteli měli šetřit.

U menších dětí hraje roli i bezpečnost

Do pokoje pro nejmenší jsou vhodné dětské postele s kulatými rohy a také s bezpečnostními zábranami proti pádu. Nenechte se oslnit designem, bezpečnost by měla být opravdu na prvním místě.

Typ volte podle věku

Dítě ve školce potěšíte jinou postelí než studenta. A jakou? Dost už prázdných frází, pojďme si poradit konkrétní příklady.

Ve tvaru autíčka: Některé postele mají tvar závodní formule, další zase hradu pro princezny. V takovém lůžku se bude usínat samo a už nikdy nebudete muset děti nutit chodit brzy do postele.

Vyvýšená se skluzavkou či hracím prostorem: Vyvýšené dětské postele jsou velkým hitem posledních let. Potěší nejen děti, které si mohou užívat dobrodružné lezení nahoru po žebříku a klouzání dolů po skluzavce, ale i rodiče. Skvěle totiž šetří prostor. Místo pod postelí lze nechat volné na hraní, nebo sem můžete umístit stolek či skříňky.

Patrová postel: Máte-li dvě děti, které sdílí jeden pokoj, je patrová postel nejlepším řešením. Nemusí se jednat o klasické postele nad sebou, moderní jsou tzv. posuvné palandy, kdy je jedna postel navzájem předsunutá. Vyrábí se i patrové postele do písmene L. Každopádně volte raději modely, které se v budoucnu dají rozložit na dvě postele. Nikdy nevíte, kdy se to bude hodit.

Klasické lůžko: Jestliže je váš potomek už trochu větší a spíš za dítě ho považujete za dospívajícího, můžete dětskou kategorii zcela opustit a vybrat mu klasickou postel pro dospělé. Přesto ale doporučujeme poohlédnout se i po dětských modelech. Rozměry jsou stejné, ale design bývá povedenější. Nebojte se barev, i studentský pokoj může být veselý.

Zamyslete se

Sami nejspíš vycítíte, co potřebuje právě vaše dítě. Například patrové postele nejsou příliš vhodné pro děti, které ještě během noci chodí za rodiči a často cestují na záchod.

No a teď už nezbývá nic jiného než se vydat do nějakého obchodu s nábytkem nebo si začít prohlížet dětské postele na internetu. Budete zírat, co všechno se dnes dá sehnat.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here