Byty u parku jako nový český sen o bydlení aneb Na Vackově vyroste výjimečný rezidenční projekt

Někdo sní o životě v bezprostřední blízkosti přírody, jiný nedá dopustit na rušné městské centrum. Většina lidí však touží po obojím. Po bydlení na klidném místě s dobrou občanskou vybaveností, kompletní nabídkou služeb, pestrými možnostmi volnočasového vyžití a v optimálním případě i s vynikající dopravní dostupností. Podobných nabídek je jako šafránu, a když už se nějaká objeví na obzoru, vždy se po ní jen zapráší. Něco takového jistě čeká nový rezidenční projekt Byty u parku, za kterým stojí renomovaný developer Metrostav Development. Kde se bude stavět, co konkrétního nabídne a kdy se nastěhují první rezidenti?

0

Rezidenční projekt Byty u parku vyroste na Vackově – oblíbené čtvrti pražského Žižkova. Metrostav Development plynule naváže na dřívější projekty v téže lokalitě. Vybuduje celkem jedenáct bytových domů s 272 byty a 2 ateliéry. V nabídce se objeví minimalistické i velmi prostorné bytové jednotky včetně atraktivních mezonetů.

Za architektonickou stránkou projektu stojí pražské architektonické studio Architecture Interior Project, jehož portfolio čítá množství krásných a funkčních staveb u nás i v zahraničí. Z per zkušených architektů vyšly návrhy na inteligentně řešené byty Praha 3. Z vizualizací je patrný důraz na harmonii moderní architektury se stávající zástavbou a klidným prostředím blízkého parku.

Podlahová plocha s rozpětím od 30 do 140 m² osloví zájemce z řad singles, bezdětné páry i rodiny, pro které je prioritou velký životní prostor. Naprostá většina bytových jednotek disponuje balkonem, lodžií, terasou nebo předzahrádkou. Potenciální problém v podobě nedostatečné kapacity parkovacích ploch zažehnali architekti již v zárodku. Návrh počítá s dostatkem garážových míst a u několika stání i s případnými úpravami pro dobíjení elektromobilů.

Jak se bydlí na Žižkově?

Lokalita Žižkova je zcela samostatná. Obyvatelé mají na dosah ruky nespočet možností k nakupování, mateřské školky, školy, ordinace lékařů a stejně tak místa pro sportovní a kulturní vyžití. V budoucnu lze navíc očekávat další rozvoj – velkou proměnou projde především přilehlá oblast bývalého nákladového nádraží. Do ostatních částí metropole se lze kdykoliv dostat autobusem či tramvají. Zastávky se nachází jen několik minut pěší chůze. Prodej bytů na pražském Žižkově je atraktivní i díky přítomnosti navazujícího parku Židovské pece, který je jako stvořený pro kondiční běh či rodinný piknik.

Zahájení výstavby bylo stanoveno na třetí čtvrtletí tohoto roku. Pokud se společnosti Metrostav Development podaří dodržet časový harmonogram, rezidenti se do Bytů u parku nastěhují ve třetím čtvrtletí roku 2022. Aktuální informace a ceny bytů najdete na bytyuparku.navackove.cz.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here