Rekonstrukce bytového domu s elegancí? Oživí jej epoxidová stěrka i kamínkový povrch

Bydlíte v bytovém domě a plánujete rekonstrukci společných prostor? Chcete si zvelebit předzahrádku či dvůr? Přemýšlíte, jak proměnit balkony nebo terasy v útulné místo? Řešením mohou být nátěry, stěrky či kamenné koberce, které prostory domu osvěží a zároveň jim dodají plnou funkčnost.

0

Stěrka, která nahradí podlahové krytiny

Nebaví vás se dívat na špinavé a popraskané spáry chodbové dlažby kdykoli, když odcházíte nebo se vracíte domů? Využití speciální stěrky při úpravě povrchu v podobě bezesparé podlahy je v bytových domech čím dál tím oblíbenější. A není to jen kvůli zajímavému a neokoukanému designu, snadnému úklidu a vysoké funkčnosti, ale i relativně přijatelným nákladům tohoto řešení, které se dá obecně aplikovat na téměř jakýkoliv podklad. A to je jeho velkou výhodou. Jedná se o moderní materiál, který se dříve využíval spíše ve výrobních prostorách a kancelářích. V posledních letech jej ale objevily také české domácnosti a nyní už se začíná uplatňovat také při rekonstrukcích interiérů bytových domů.

“Epoxidové stěrky vytváří hladký nebo protiskluzný a bezprašný povrch a disponují výbornými užitnými vlastnostmi. Povrch je odolný vůči mechanickému a chemickému zatížení. Vedle chodeb se proto v bytových domech velmi často využívá v garážových prostorách,” uvádí Miroslav Zajíček, specialista na stavební chemii ve společnosti TopStone. A dále dodává: „Lidé oceňují zejména velký výběr barev stěrkových povrchů, i když stále převládá poptávka po šedých odstínech a tónech. Svou barvou totiž připomíná beton, který je v moderní architektuře velmi oblíbený i v interiérech.“

Všestranný kamenný koberec nejen do exteriéru

Vedle stěrkových povrchů jsou do bytových domů pro svou praktičnost vhodné též kamenné koberce – ať už jde o interiér nebo exteriér. Své uplatnění najdou na chodbách, schodištích i v případech, kdy budete chtít proměnit venkovní prostor kolem vchodu do vašeho domu. „Oproti betonu nabízí kamenný koberec vyšší kvalitu, lepší a především přírodní vzhled. Na rozdíl od dlažby pak neklouže a navíc je možné ho ukončit tzv. „do ztracena“. Hravě si tak poradí i s nerovnostmi podloží,” vysvětluje Marek Ondra, technický ředitel ze společnosti TopStone, s tím, že největší výhodou je jeho mrazuvzdorná a vodopropustná úprava.

Na kamenném koberci se tak netvoří kaluže, které byste ráno před vchodem s dětmi museli přeskakovat. V kombinaci s podlahovým vytápěním vám v zimě odpadne nutnost solení a odklízení napadaného sněhu z vstupního schodiště, a tím i snížíte riziko pádu na namrzlých schodech. Lze tím také co nejvíce snížit objem dešťové vody sváděné do veřejné kanalizace a preventivně tak řešit “bleskové záplavy”. Kamenný koberec je rovněž ideálním materiálem pro nezpevněné povrchy. I proto si našel své místo nejen při rekonstrukci zahrad rodinných domů, ale též parkovišť, veřejných prostranství či exteriérů bytových domů.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here