Rekonstrukce chalupy od podlahy

Odjet na víkend z města a vyčistit si hlavu v přírodě? Aktivita, která při hektickém stylu života tvoří ideální kontrast ke všedním dnům. V době, kterou charakterizuje nejistota ohledně možnosti vycestování do zahraničí v létě, pak skoro nutnost. Podle České tiskové kanceláře je zájem o koupi chat a chalup v tuzemsku letos enormní. Při nákupu nemovitosti je často nutné dům renovovat, a to od podlahy.

0

Příroda za okny i pod nohama

Když se řekne chalupa, většina z nás si asi představí přízemní domek s dřevěnou podlahou jako z české filmové klasiky Na samotě u lesa. Současná doba však nabízí daleko širší škálu podlahovin, od přírodních materiálů po syntetické krytiny, které už dokážou být sebevědomým konkurentem darů přírody. Dřevěná podlaha je oblíbená pro pocit tepla na dotek, ale díky své povaze je náchylnější na opotřebení. Nemusí však být. „Quick-Step vyvinul technologii Wood for life, která přinesla novou úroveň ochrany dřevěného povrchu. Každé prkno je individuálně ošetřeno vrstvou, která odpuzuje vlhkost a chrání podlahu proti škrábancům, skvrnám i nečistotám a současně pronikání vlhkosti do prken. Navíc je snadná jejich údržba,“ uvedla Joyce Van Waeleghem, šéfdesignérka společnosti Quick-Step

Imitace k nerozeznání od originálu

Dekor dřeva si však můžeme do interiéru svého víkendového domu dopřát i s vlastnostmi, které přírodním materiálům nejsou vlastní, a které ve víkendovém domě oceníme. Laminát nebo vinyl dnes mohou být na pohled k nerozeznání od přírodních podlahovin. Pro jejich volbu hraje příznivá cena a také praktičnost. Jsou odolné vůči skvrnám i poškození a navíc voděodolné. To se hodí obzvlášť ve vlhké sezóně, kdy se může stát, že naneseme na botách dovnitř bláto a nečistoty.

Skvělé vlastnosti těchto materiálů se podařilo značce Quick-Step posunout ještě dále. S novou kolekcí laminátových podlah Signature se jejich autentičnost a podobnost s originálem dostaly na zcela novou úroveň. Designéři u této kolekce vytvořili nejen vzhled, ale také dojem pravého dřeva s rafinovanou a podrobnou strukturou. Poslední novinka této značky v segmentu vinylových podlah, Rigid Vinyl, zase vyniká kombinací pružných a pevných vrstev, které jí dávají řadu výhod. Výsledkem je podlaha, která je nejen extrémně pevná, ale také mimořádně příjemná na chůzi. Je úžasně měkká na dotek a současně pohlcuje zvuky v místnosti. A co oceníme obzvláště u starých objektů, je její jednoduchá instalace bez ohledu na nejednotnost povrchu.

Na co si dát pozor

Podlahy na chalupách jsou často shnilé a polorozpadlé. Ty je lepší neopravovat, ale rovnou vyměnit. Při výběru podlahoviny bychom měli dbát na povahu prostor, do kterých ji instalujeme. Podlaha by měla být dobře izolovaná, povrch rovný a čistý.