Za 3,5 milionu korun si v Praze koupíte předraženou garsonku v centru či větší byt 3+kk „na devítce“

Přestože má každý zájemce o nové bydlení své představy, jak by měl být jeho byt velký, když dojde na placení, tak v drtivé většina případů konečný výběr ovlivní hlavně cena. Tak jak velký a za kolik si teď můžeme v Praze koupit?

0

„Cena je rozhodujícím kritériem pro všechny kupující. Nicméně velmi často se setkáváme s tím, že klienti mají nereálné představy o tom, co mohou za své peníze dostat. Je to logické, protože pro mnoho lidí jde o první takto velkou investici v životě. Abychom jim orientaci na trhu usnadnili, připravili jsme pro ně přehlednou infografiku, která jim dá základní představu o cenách v jednotlivých městských částech. Jednoduše tak zjistí, jak velký byt si za své peníze mohou dovolit,“ prohlásil Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL.

Při přípravě infografiky byla využita bohatá statistická databáze, která je založena na dlouhodobém monitoringu. Pro porovnání byla zvolena částka 3,5 milionu korun, která je sice poněkud vyšší, ale stačí na pořízení kvalitního rodinného bydlení. Jen je potřeba vědět,
v kterých lokalitách vybírat. Není příliš překvapivé, že nejmenší byt si zájemce za připravených 3,5 milionu korun koupí v centrálních městských částech Praha 1 a 2, kde developeři nabízí velmi drahé bydlení, jehož přemrštěná cena často neodpovídá kvalitě ani lokalitě. „Pokud nové bydlení hledá dvojice, doporučil bych poohlédnout se raději po Praze 3, 5, 7 či 8, kde mohou za stejné peníze pořídit slušný byt 2+kk. Rodiny s dětmi by se měly zaměřit hlavně na Prahu 4, 9 a 10, přičemž právě na devítce seženou za 3,5 milionu korun vůbec největší byt se třemi pokoji,“ poznamenal analytik EKOSPOLU Matyáš Hančl.

EKOSPOL v České republice monitoruje a vyhodnocuje pražský developerský trh už více než 9 let, což je nejdéle ze všech subjektů na trhu. Po celou tuto dobu užívá stejnou metodiku, což zaručuje objektivní srovnání vývoje poptávky po novém bydlení v Praze. Tato metodika, kterou při svých analýzách využívá také Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, přináší nejúplnější přehled všech nových bytů nabízených developery v daném čase.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here