Vyzkoušejte nový trend – pastelové barvy

Chcete oživit svůj interiér, ale bojíte se výrazných barev? Vsaďte na pastelové odstíny, které jsou hitem současnosti. Jemné tóny pastelů blahodárně působí na psychiku člověka a dokážou zútulnit každý interiér. Jejich kombinací s jednoduchým nábytkem dosáhnete vysoce estetického výsledku.

0

Pastelové odstíny v matu bez otisků

Přemýšlíte, jak co nejvíce podtrhnout jemnost pastelových tónu ve vašem interiéru? Pomozte si sametovým matem, který vám zajistí akrylátový povrch. Na rozdíl od většiny ostatních matných povrchů mají matné akryláty navíc jednu neocenitelnou výhodu – díky speciální povrchové úpravě na nich vůbec nezůstávají otisky prstů.

Vyberte si barvy dle vašich představ

Zahalit interiér do pastelových odstínů vám umožní i lakovaná dvířka. Například dvířka T.lacq najdete až ve 200 základních barvách a tak možnost vybrat si z celé palety světlých pastelových tónů přesně takový, který se vám nejvíce líbí.  „Dvířka se stříkaným lakem na povrchu jsou dostupná jak v hlubokém matu, tak i téměř stoprocentním lesku, který se řadí mezi nábytkovými povrchy k těm nejvyšším.“ Uvádí  Martin Dusík.

Pastelově krásná koupelna

Jemné pastelové barvy se nemusíte bát využít ani ve své koupelně. Prostor krásně zútulní a každé ráno tak bude hned o něco příjemnější. „Pro koupelnu jsou vhodné například odstíny pastelově zelené, růžové anebo žluté. Přinesou do ní nejen harmonii a klid, ale také plno pozitivní energie. A aby tato atmosféra nebyla ničím rušena, je vhodné takto laděný prostor doplnit už pouze barevně nekonfliktním nábytkem, například v bílé barvě,“ dává tip Ing. Petr Blažek, generální ředitel společnosti Dřevojas, v. d., tradičního českého výrobce koupelnového nábytku. Bílé koupelnové skříňky tak nejenže skvěle podtrhnou jemný nádech vaší pastelové koupelny, ale zároveň díky lakování ve vysokém lesku hravě odolají všudypřítomné vodě a vlhkosti.

Pastelové barvy i v dětském pokoji

Uklidňující účinky pastelových odstínů jsou velmi dobře známy. Neváhejte je proto využít i v pokojíčcích vašich školáků či předškoláků, a vytvořit jim tak příjemné prostředí pro jejich hry i učení. Pomohou například dvířka T.classic s foliovaným povrchem, které najdete v pastelové dekorech jako je světle modrý denim, jemná vanilka či slonová kost.

Podtrhněte jemnost pastelových tónů skleněnými dveřmi

Plánujete si pastelovými barvami vymalovat rovnou celou stěnu a přemýšlíte, jaké dveře se vám budou k pastelovému interiéru hodit? Pak můžete vyzkoušet celoskleněné dveře. Designová čistota skla podtrhne jemný interiér zahalený do pastelů, a navíc díky možnostem různého zdobení skla se nemusíte spokojit pouze s jeho čirou variantou. Celoskleněné dveřní křídlo je možné zkrášlit pískováním nebo Grafosklem.

„Pískované sklo vzniká metodou otryskání skla proudem speciálního písku, který do skla vytváří mikroskopické prohlubně. Grafosklo, které je vyrobeno laminací speciální fólie s potiskem mezi dvě plochy kaleného skla, nabízí mnohem širší možnosti zvoleného grafického motivu,“ vysvětluje pan Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., která se zabývá výrobou celoskleněných interiérových prvků. Pastelový odstín na vaší stěně tak můžete doplnit a podtrhnout grafickým motivem v korespondující barvě nebo jemným pískovaným motivem dle vašeho přání.

Dekorujte s pastely

Pastelové odstíny nemusí zdobit váš interiér pouze ve velkých barevných plochách, ale i v efektních detailních dekoracích – vyzkoušejte kupříkladu grafiku T.overface. „Technologie digitální grafiky T.overface umožňuje potisknout dvířka a jiné nábytkové plochy téměř jakýmikoliv grafickými motivy. Můžete vybírat z rozsáhlé databáze, která nabízí i mnoho dekorací například v podobě květinových či zcela abstraktních vzorů laděných do pastelových tónů,“ informuje Martin Dusík.

Pastelový nádech i na nejmenších detailech

Využijte něžnosti pastelových barev i na detailech jako jsou vypínače a zásuvky. „Oblíbené pastelové odstíny mohou na rámečcích domovní elektroinstalace velice efektně podtrhnout styl celého interiéru. Těmto trendy se přizpůsobila řada DECENTE, která spojuje jemné odstíny například ledově zelené, mocca nebo smetanově bílé se sklem,“ informuje Ing. Martina Obadalová, vedoucí marketingu družstva OBZOR, českého výrobce designových vypínačů a zásuvek, a dále přibližuje: „Na skleněný rámeček je zespodu nanesena kvalitní vrstva barevného laku, který je odolný proti otěru a dalšímu možnému poškození. Vybraná pastelová barva si tak na stylovém rámečku zachová stejný vzhled a vypínače a zásuvky zase získají zcela originální podobu.“

Pastely za sklem obrazu

Pastelových barev lze ale využít i pro interiérovou dekoraci jako jsou obrazy. Jejich moderní zpracování přináší také služba LikeFoto. „Pro výrobu fotoobrazu používá LikeFoto metodu laminace, při které se vybraný obrázek natiskne na speciální folii a následně spojí s pevným kaleným sklem. Díky barvám s UV filtrem si všechny nejen pastelové odstíny zachovají své původní barvy a jejich efekt bude po dlouhý čas,“ informuje Ing. Aleš Rychetský, manažer projektu LikeFoto.