Co žádá Evropská značka kvality tepelných čerpadel a jak si vůči ní stojí švédská značka IVT

Tepelná čerpadla švédské značky IVT v České republice a na Slovensku roku 2018 vytápějí a ohřívají vodu ve více než 15 000 budovách – od rodinných domů přes komerční objekty, školy, radnice, bytové domy až po ZOO Ústí nad Labem či Státní hrad Švihov.

0

Už to svědčí o jejích rozsáhlých zkušenostech. Společnost IVT samozřejmě splňuje vše, co požaduje Evropská značka kvality tepelných čerpadel Q (Q LABEL), chránící zákazníky před nepoctivými prodejci těchto populárních zdrojů alternativní energie. Tepelná čerpadla IVT tedy vyhověla nárokům akreditované zkušebny, potvrdilo se, že parametry označující jejich výkon, topný faktor a hlučnost odpovídají realitě, v příslušné zemi funguje k prodávaným čerpadlům servisní síť a náhradní díly jsou zajištěné minimálně po dobu 10 let.

Pro IVT je obvyklé mnohem více, než vyžadují evropští zákonodárci

O přísnosti evropské legislativy nemůže být pochyb. Společnost IVT, která se zaměřuje výhradně na vývoj a výrobu tepelných čerpadel, však zákazníkům díky své specializaci nabízí ještě mnohem více.

Kromě největší montážní a servisní sítě a nejdelší záruky na trhu je to i distribuce tepelných čerpadel prostřednictvím ověřených instalačních firem (nikoli velkoobchodů). Protože IVT patří do koncernu BOSCH Thermotechnik GmbH, který je největším dodavatelem topenářské techniky v Evropě, má také okamžitý přístup k veškerým technologickým novinkám a může je ihned uplatňovat v praxi. Výmluvné je i to, že tepelná čerpadla IVT sbírají nejvyšší ceny v nezávislých spotřebitelských testech.

Dopřejte si online průvodce výběrem spolehlivého tepelného čerpadla

Nejenže s tepelným čerpadlem IVT získáte vše, co zaručuje Evropská značka kvality, ale navíc si ho můžete u firemních odborníků nechat zdarma navrhnout. Slouží k tomu srozumitelný online průvodce výběrem tepelného čerpadla, který zohledňuje vaše okolnosti jako tepelnou ztrátu objektu, velikost vytápěné plochy a podobně. Návrh vám pak přijde e-mailem. Zároveň lze pro váš dům objednat i podlahové vytápění, kterým výrazně snížíte spotřebu elektřiny tepelného čerpadla. Roman Šobr z technické podpory IVT upřesňuje: „Téměř 60 procent majitelů tepelných čerpadel IVT má v domě jen podlahové topení a to jim slouží k plné spokojenosti.“

Pojďme si vše shrnout. Tepelné čerpadlo je nemalá investice, proto vždy zjistěte, zda má vyhlédnuté zařízení Evropskou značku kvality. Zkoumejte, je-li součástí ceny montáž, elektroinstalace, a zda jsou povinné nějaké roční revize a prohlídky. Předem byste se měli dozvědět i to, kdo bude u vašeho tepelného čerpadla provádět záruční a pozáruční servis.