Vyřešte efektivní skladování doma i ve firmě

Skladování všeho možného je velkým tématem snad v každém domě s garáží a každé firmě, zejména pokud se zabývá výrobou nebo prodejem. Abyste vše potřebné mohli bezpečně a přehledně skladovat na omezeném prostoru, je třeba mít k dispozici nějaký praktický úložný systém.

0
Foto pixabay

Obecně se k nejlepším řešením řadí regálové systémy různého typu. Některé z nich, jako jsou paletové, konzolové nebo drive-in regály, najdou využití téměř výhradně ve výrobních firmách, hobbymarketech a skladech velkých obchodů, ale jeden typ regálů se často objevuje jak na těchto místech, tak i v domácích garážích nebo přímo v domácnostech. Právě na tento typ regálů se v tomto článku zaměříme a představíme si jeho vlastnosti.

Vsaďte na jistotu v podobě policových regálů

Mezi nejlepší způsoby, jak zajistit efektivní skladování velkého množství různých dílů a věcí doma i ve firmě, ideálně umístěných v papírových krabicích nebo plastových bednách, je instalace policových regálů. Jsou vhodné pro použití ve skladech průmyslových firem, obchodech, archivech i domácnostech. Praktickou volbou jsou také pro pneuservisy, když umožňují přehledné uskladnění pneumatik všech běžných rozměrů.

Kvalitní policové regály se vyznačují vysokou pevností a stabilitou, a to bez nutnosti použití zavětrovacích prvků sloužících k podpoře těchto dvou základních vlastností, které regály musí pro bezproblémové a bezpečné užívání bezpodmínečně nabízet.

Mezi přednosti policových regálů patří snadná bezšroubová montáž, možnost jejich spojování do libovolně dlouhých regálových řad a široký výběr rozměrů. Výška polic je přizpůsobitelná konkrétním potřebám, závisí na celkové výšce rámů a počtu polic, které instalujete mezi regálové stojiny.

Při výběru policových regálů dbejte na to, aby byly chráněny proti korozi. Ochranu proti korozi zajišťuje buď galvanické pozinkování, nebo lakování práškovou barvou. Náležitá antikorozní ochrana je zárukou dlouhé životnosti regálů.

Ušetřete s nákupem použitých regálů

Potřebujete vybavit sklad, garáž či archiv policovými regály, ale váš rozpočet je napjatý? Řešení představují bazarové regály. Použité regály prodávané seriózními společnostmi jsou přitom i přes nižší cenu v plně funkčním stavu a vydrží sloužit klidně desítky let. Často není opotřebení rámů a nosníků patrné ani na vzhledu regálů, případně je pouze mírné, což vede k jejich ještě výhodnější pořizovací ceně.

Foto pixabay

Poctiví obchodníci navíc na použité regály poskytují záruku, byť se většinou nejedná o standardní 24měsíční garanci. I například půlroční nebo roční záruka však stačí k ověření spolehlivosti regálů.

Stejně jako nové regály, tak i ty bazarové jsou dostupné v mnoha rozměrech, s různou hloubkou, šířkou a výškou. Samozřejmě lze také přizpůsobit výšku polic vašim požadavkům a potřebám zvolením vhodného počtu polic a výšky stojin.

Udržujte ve skladu pořádek

Především ve větších skladech firem a obchodů se běžně tvoří velké množství odpadu, jedná se například o dále nevyužitelné obalové materiály v podobě kartonových krabic a bublinkových a balicích stretch fólií. Pro udržení pořádku ve skladu je vhodné pořídit kontejner na odpad, ideálně pak více kontejnerů, abyste mohli vy i všichni zaměstnanci odpad třídit.

Foto pixabay

Ve skladu by rozhodně neměly chybět kontejnery na papír, plast a komunální odpad. Často se pochopitelně hodí i kontejner na nepotřebné skleněné výrobky, jehož koupi rozhodněte s ohledem na množství skleněného odpadu, který se ve firmě či obchodě vyprodukuje. Zvažte také pořízení červeného kontejneru na elektroodpad, který může být v některých provozech velmi užitečný.

Zdroj: pematros