Trendy v bydlení 2017: Vliv emocí a komfortu

Pro módní trendy v první polovině roku 2017 jsou charakteristické přírodní tvary a jemné kontrasty. Tyto trendy budou především pod taktovkou emocí a prožitků. Důraz se klade na pohodlí a vnitřní klid. Podle odborníků společnosti Hornbach patří mezi hlavní žádané atributy jemnost barev, přirozený vzhled a především komfort a účelnost interiérového zařízení. Čtyři základní linie letošní filozofie bydlení jsou měkký kontrast, přirozený vzhled, modrá melange a kvetoucí emoce.

0

Více než kdy v minulosti je dnes vítána možnost odpočívat a relaxovat od okolního stresu. Několika minutový odpočinek povzbudí dobrou náladu a dodá novou energii. Právě této myšlence podléhají čtyři hlavní trendy v bydlení pro jaro a léto 2017 – Black&white comfort, Nordic Atmosphere, Relaxed living v modré melange a Blooming emotions pro Feeling Good styl.

Black&white comfort: klasika barev a měkkých kontrastů

Tento styl se vyznačuje funkčností a přirozeností. Základem je autentický vzhled a přiměřenost barev. Zajímavá je hra bílé a černé vytvářející přehledný prostor bez zbytečných křivek. Stejným dojmem působí i nábytek a příslušenství interiéru. Doplňky využívají kombinaci měkkých a tvrdých materiálů, jako např. těžké plátno doplněné o ovčí kožešinku. Tento jemný kontrast dokonale obzvláštní harmonii domova. Prostor ve stylu Black&white je uspořádaný a pohodlný. Je příjemný pro práci i odpočinek a hodí se tak pro každodenní bydlení i zařízení kanceláře. Obecně se dá charakterizovat jako mladistvý styl, ve kterém se však cítí dobře všechny generace.  

Nordic Atmsphere: přirozený vzhled

Základním cílem tohoto stylu je sjednocení útulnosti a pohodlí. Trend je určován touhou po lehkosti, probouzející se přírodě a dobré náladě. „Důraz je kladen na tzv. skandinávskou přirozenost, která je charakteristická světlými a přirozenými prostory,“ vysvětluje Tomáš Tiurin, odborník na bydlení a zařízení z Hornbachu, a dodává: „Jasnost takového bydlení můžete zvýraznit pastelovými barvami a světlým dřevem, které podtrhnou klidnou atmosféru domova.“ Nostalgickou náladu je vhodné doplnit decentní kombinací osvětlení. Pohodlí a přirozenost takového prostoru přímo vybízí k odpočinku a klidnému životnímu stylu.

Relaxed living: pohodlí v modré melange

Modrou barvu vnímá téměř 40 % lidí jako svoji oblíbenou. Styl bydlení v duchu modré melange využívá všech odstínů modré, její kontrasty a různá zabarvení. Tento trend zcela popírá rozšířený mýtus, že bydlení v barvách modré je chladné. Podstatou jsou teplé odstíny dřeva doplněné o měkké textilie. Právě tato zajímavá kombinace vytváří útulnost bydlení. Netradičním designovým návrhem je sladění bílé barvy s modrou, která v jejím kontrastu působí ještě bělejší. Relaxed living je o čistotě a jasnosti prostoru. Tento styl je stálý trhák, který je oblíbený napříč všemi generacemi.

Feeling Good styl – Blooming emotions: oživení květinovými vzory

Nejlepším rádcem v tomto trendu jsou emoce. Jeho podstatou je společenský život a užívání si. Základními pilíři jsou komfort, účelnost a pocit pohody. V takovém prostoru nejlépe vynikne osobnost jedince. Vzhledově jde o využití květinových vzorů v interiéru, které vyniknou v barevné a kreativní hře. Je možné volit více odstínů – od elegantní růžové, přes korálové tóny, až po jemnou modrou. Tyto teplé barvy vytvoří dobrou náladu nejen obyvatelům domova, ale také jeho návštěvníkům.