Speciální dveře na míru: Kombinujte vlastnosti podle svých představ

Každá domácnost je jedinečná. Žádný nově postavený bytový dům nebo zrekonstruovaný byt nejsou stejné. A je pochopitelné, že se mohou lišit i požadavky na vstupní dveře. Dnes je možné vlastnosti dveří kombinovat – můžete si proto na míru vytvořit například dveře, které budou protipožární, bezpečnostní a zároveň budou mít prvotřídní akustické vlastnosti.

0

Plné vchodové bezpečnostní a protihlukové dveře Masonite LUME EXTRA Acoustic v dekoru dub kubánský (na obrázku).

Jak na to? Je to velmi jednoduché. Stačí využít on-line konfigurátor vstupních dveří, který umožňuje vytvořit dveře podle vašich požadavků. Základem by vždy měla být protipožární bezpečnost, to platí bez rozdílu u bytů a domů, u novostaveb i rekonstrukcí. K tomu přidejte další vlastnosti dveří. Postupně se na ně podíváme.

Protipožární bezpečnost dveří

Vchodové dveře do bytu by měly splňovat požadavek na požární odolnost. Potom fungují jako protipožární uzávěr. Jak dlouho dveře ohni odolají, ukazuje jejich certifikát. Zpravidla to je 30 nebo 45 minut, což je dostatečně dlouhá doba pro případnou evakuaci. Jednoduché ověření vlastností dveří má každý zákazník přímo v prodejně na identifikačním štítku dveří.

Protipožární odolnost dveří je kritériem číslo jedna a dá se ověřit na identifikačním štítku výrobce dveří. Hodnoty EI označují deklarovanou hodnotu požární odolnosti a označení DP označuje druh konstrukce.

Kouřotěsnost dveří

Dveře mohou být také kouřotěsné. Neplatí vždy, že protipožární dveře jsou zároveň odolné vůči průniku studeného nebo teplého kouře. Kouřotěsnost propůjčují dveřím speciální materiály a úpravy, například kovové zárubně s těsněním a padací lištou.

Dveře Masonite s označením LUME EXTRA Smoke jsou také kouřotěsné. Dekor je možné zvolit individuálně, zde v povrchové úpravě s CPL laminátem v dřevodekoru jilm bílý.

Bezpečnost vstupních dveří

Důležitým kritériem vstupních dveří je bezpečnost. Dveře se rozdělují do bezpečnostních tříd, které označují jejich odolnost vůči vniknutí cizích osob a vůči různým metodám, jako je například vylomení, odvrtání, vyplanžetování, vyhmatání nebo vylomení. Už dveře ve třídě RC 2 značí vyšší odolnost proti vloupání. Odolné jsou bezpečnostní třídy 3 a 4, vstupní dveře v těchto třídách jsou i podmínkou většiny pojišťoven.

Protipožární bezpečnostní dveře poskytují vyšší zabezpečení bytu a většina pojišťoven takto zajištěnou nemovitost zvýhodňuje.

Akustická odolnost dveří

Od vstupních dveří se očekává, že zajistí nejen bezpečnost, ale také soukromí. Proto jsou stále více oceňované i jejich akustické vlastnosti. Protihlukové dveře umí ztlumit průchod zvuku o 27 až 38 dB. Podle české normy se nejvíce používají dveře s útlumem 27 dB nebo 28 dB.

 

Protihlukové vstupní dveře Masonite LUME EXTRA Acoustic v dekoru olše
Výrobce dveří Masonite garantuje u dveří LUME EXTRA útlum 27 dB, ve variantě Acoustic hodnoty až 35 dB.

Výše zmíněné vlastnosti můžete kombinovat a vytvořit si tak speciální vstupní dveře na míru, které budou odpovídat vašim požadavkům. Vyzkoušejte on-line konfigurátor vstupních dveří Masonite. Navštívit můžete i showroom společnosti Masonite v Praze, kde si dveře můžete prohlédnout a zároveň využít odborného poradenství.  Na www.masonite.cz naleznete další vzorkovny dveří Masonite po celé České republice.