Služby, které vám usnadní přípravy na Vánoce. Využijete je letos?

Vánoce by měly být svátky klidu a míru, ale tyto dny mohou přinášet i nezanedbatelnou dávku stresu. Máme vysoká očekávání a bereme jako samozřejmost uklizenou domácnost, napečené cukroví a pod stromečkem originální dárky. Pokud přes celý rok zařizujete v domácnosti vše sami, možná si alespoň na Vánoce budete chtít ulevit a využít některých stále oblíbenějších služeb. Kolik za ně zaplatíme a kdy je nejvyšší čas pro objednání?

0

S vánočním úklidem pomůže úklidová služba

Stále oblíbenější se poslední roky stává úklidová služba, která připraví vaši domácnost na ničím nerušené oslavy svátků. Především ve větších městech je placený úklid domácností běžný i v průběhu roku a před Vánoci poptávka eskaluje. Nejvytíženější termíny jsou už koncem listopadu a trvají a až do posledních dnů před Vánoci, vyplatí se tedy zamluvit si úklidovou službu s předstihem. A cena? Liší se podle velikosti uklízené plochy a druhu prací. Rozlišuje se totiž, zda se jedná pouze o udržovací povrchový úklid, nebo je třeba kupříkladu mytí oken, důkladné umytí koupelny či čistění čalounění. Přibližně za úklid v bytě 2+1 můžeme zaplatit nejméně asi 1500 Kč až tři tisíce korun. Ceny se však každý rok zdražují kvůli zvyšující se poptávce a nedostatku pracovních sil. Zároveň si u některých úklidových firem můžete objednat i nadstandardní služby – třeba balení vánočních dárků nebo realizaci vánoční výzdoby, to už je vše na individuální domluvě.

Za kupované cukroví si letos připlatíme

Dříve bylo běžné, že přípravy na Vánoce začínaly více než měsíc předem a běžně se peklo mnoho druhů vánočního cukroví. Doba se však změnila a při dnešním časovém vytížení mnoho žen nemá na pečení cukroví energii, ani dostatek času. Proto je poptávka po koupi vánočního cukroví především ve větších městech vysoká. Objednat si ho můžete ve vybraných pekárnách, ale inzerátů na přípravu cukroví je před Vánoci plný internet, pro některé ženy je to forma přivýdělku. Hygienici však varují před prodejem od jednotlivců, kteří nemají živnost, odpovídající provozovnu a potravinářský průkaz. Cena 1 kila cukroví se pohybuje okolo 500 Kč, ale může se lišit podle kvality surovin a podle toho, zda se jedná o vyhlášené pekařství nebo o maminku na mateřské. Letos si za cukroví opět připlatíme, a to kvůli dražším energiím a surovinám. A i zde platí, že vyhlášení pekaři mají již nyní spoustu objednávek, proto se vyplatí zamluvit si vánoční sladkosti co nejdříve.

Stromek z půjčovny ušetří přírodu i čas

Pokud opravdu před svátky naháníte každou minutu, můžete využít některých nadstandardních služeb, které vám ušetří čas. Například zakoupené dárky vám v každém větším obchodním centru na počkání profesionálně zabalí.

Další užitečnou službou je půjčovna vánočních stromků, díky které si nemusíte kupovat a následně i vyhazovat celý stromek. Stromek vám dovezou přímo domů v květináči a na dva týdny si s ním můžete vyzdobit domácnost, poté jej vrátíte zpět. Strom takto přežije a vám ubydou i starosti se sháněním a následnou likvidací uřezaného stromu. Doporučujeme rezervovat si výpůjčku co nejdříve, protože opět je o službu velký zájem. Za strom zaplatíte podle velikosti a druhu, ale obecně je to i s dovozem o několik stokorun více, než pokud budete shánět řezaný strom.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here