Slimáci – konečně máme účinný recept!

Denní režim slimáků je opačný než u lidí. Ve dne jsou skryti a až v podvečer vylézají za potravou. A se svítáním se syti navracejí do vlhkých a stinných úkrytů.

0

Kdo chodí spát „se slepicemi“, ten se ani nemusí se slimáky potkat. A kdo pozdě vstává také ne. Jen když je slimáků vice, lze si všimnout okousaných listů salátů, ale i květin, třeba chrp či pivoněk, kde by je člověk nečekal.

Slimáčí test

O přítomnosti slimáků v zahradě je možné se přesvědčit tak, že se položí někam do trávníku mokré prkno, anebo třeba i kus vlhkého hadru. A ráno? Jsou-li v zahradě nějací, zcela jistě nabídky takovéhoto úkrytu využijí. Nu a pak je čas použít známých modrých granulek a rozhodit je ve stinných místech i po záhonech. Pokud se u vás na zahradě slimáci objevili, použijte Ferramol a vyhněte se ručnímu sbírání, chytání slimáků do piva a podobným způsobům. S Ferramolem o nich ani nebudete vědět. Slimáci se po požití přípravku stáhnout pod zem do úkrytů, kde uhynou. Odpadá tak nepříjemné sbírání slimáků.

Zapomeňte na babské rady.

Přírodní přípravek Ferramol, naprosto bezpečný, ale efektivní prostředek proti slimákům. Jeho účinnou látkou je fosforečnan železitý, který se běžně vyskytuje ve volné přírodě, a proto není při náhodném požití škodlivý pro domácí mazlíčky, ježky, ptáky ani další zvířata, která se na zahradě mohou vyskytovat. Slimáci se navíc po požití přípravku stáhnout pod zem do úkrytů, kde uhynou. Odpadá tak nepříjemné sbírání slimáků.

Pozitivní je, že účinnost granulí nesnižuje ani déšť, zálivka a vlhké počasí, kdy jsou slimáci nejaktivnější. Granule je nutné pro maximální účinek rozhodit rovnoměrně po záhonu a v případě úbytku pravidelně doplňovat. Přípravek nemá žádnou ochrannou lhůtu, proto se nemusíte bát jej používat v blízkosti zeleniny a bylinek. Další výhodou Ferramolu je, že jeho účinná látka, fosforečnan železitý se v půdě působením mikroorganismů rozkládá, a tím jsou rostlinám k dispozici dvě důležité živiny – fosfor a železo.

Poradna

aneb s bojem proti slimákům pomůže přípravek na přírodní bázi Ferramol.

Je Ferramol opravdu zcela přírodní?

Ano, protože účinnou látkou je fosforečnan železitý, který se běžně vyskytuje v přírodě.

Co se stane se slimáky, když sní Ferramol?

Po pozření granulí se slimáci s pocitem nasycení stáhnou do skrýší, kde posléze hynou.

Je Ferramol opravdu zcela nezávadný pro děti a domácí zvířata?

Při náhodném pozření neškodí. To ovšem znamená pár granulek. Celá balení je nutno uchovávat mimo dosah dětí i zvířat, tak jako všechny výrobky, léky apod.

Co se stane s granulemi, pokud zůstanou v půdě?

Fosforečnan železitý se v půdě působením mikroorganismů a látek vylučovaných rostlinami rozkládá, a tím jsou rostlinám k dispozici dvě důležité živiny – fosfor a železo.

Jak docílit s Ferramolem nejlepšího efektu?

Přípravek je důležité po záhonu rozhodit rovnoměrně. Není vhodné aplikovat přípravek v kroužcích, protože se slimáci rychle tímto kruhem prokoušou a dalším slimákům nic nebrání k přístupu k rostlinám.

Je možné sklízet zeleninu nebo bylinky i po aplikaci Ferramolu?

Ano, Ferramol nemá stanovenou žádnou ochrannou lhůtu a navíc se nesype přímo na rostliny, ale na půdu okolo nich.

Co se stane s granulemi za deště?

Vlivem vlhkosti se účinnost přípravku nesnižuje, granule nabobtnají a jsou pro slimáky ještě lákavější.

Jaké rostliny slimákům nechutnají?

Některé rostliny slimákům nechutnají, dokonce je i odpuzují, např. orlíček, bergénie, oměj, rozchodník, kontryhel, zvonek, řeřicha, levandule, pryšec apod. Tyto rostliny  je vhodné vysazovat na okraje zeleninových, trvalkových a jiných záhonů.

Může se používat Ferramol i ve skleníku?

Ano, slimáci si většinou najdou cestu do skleníků nejdříve. Venku většinou ještě „není moc co k snědku“.