Materiály, z nichž se vyrábí matrace a jejich hlavní výhody i nevýhody

Zajímáte se o to, na čem spíte? Materiálů, z nichž se vyrábí kvalitní matrace na spaní, existuje celá řada. Dovolte nám, abychom vám je představili. Zároveň se s vámi podělíme i o jejich největší výhody. Ale samozřejmě nebudou chybět ani jejich nevýhody.

0
Foto: Andrey_Popov / Shutterstock

Kromě tradičních materiálů se dozvíte také o revoluční technologii, která zajistí, že při spánku pocítíte stav beztíže.

Luxusní matrace Curem pro spánek jako na vesmírné stanici

A začněme hned tím nejluxusnějším, co je na trhu aktuálně k mání. A tím jsou revoluční matrace Curem. Již jejich název je odvozen od dvou anglických slov „cure“ a „them“. Dohromady tedy tvoří motto, které luxusní matrace Curem vyznávají: vyléčit je. A o čem je řeč? Přeci o vašich zádech.

Revoluční metoda těchto matrací spočívá v tom, že vznikají technikou nástřiku pěny, která má velkou objemovou hmotnost. Výsledkem spaní na tomto typu matrací jsou zdravá záda a žádné bolesti svalstva. Během spánku budete navíc zažívat pocit podobný stavu beztíže.

Zdravotní matrace pro zdravý spánek

Dalším typem matrací, které jsou velmi oblíbené, jsou matrace zdravotní. Jejich použití se neomezuje pouze na nemocnice a nemocniční zařízení, je-li to nutné, dají se pořídit také do domácnosti. Mohou být vyrobeny z libovolných materiálů, ale jedno mají společné: jsou označeny jako „zdravotnický prostředek“. To je záruka toho, že se jedná o kvalitní produkt, který bude mít blahodárný vliv na vaše tělo.

Matrace ze studené pěny a možnost polohování

Dalším typem matrací jsou matrace ze studené pěny. Jejich největší výhoda spočívá v tom, že jsou prodyšné, a zaručují optimální proudění vzduchu. Zároveň jsou i elastické a mají dlouhou životnost.

Foto: ImageFlow / Shutterstock

Pružinové matrace a metoda taštiček

Moderním typem matrací jsou také ty pružinové. Pružiny jsou rozloženy buď po celé ploše matrace nebo jsou uloženy po jedné pružině za použití takzvané techniky taštičkování. Naopak nevýhodou může pro některé jedince být fakt, že nejsou vhodné na polohovatelné rošty.

Latexové matrace pro alergiky

Pro lidi trpící alergií jsou nejvhodnější latexové matrace. Ty v sobě kombinují jak latex přírodní, tak i ten syntetický. Na rozdíl od předchozích zmíněných matrací jsou vhodné i na použití na polohovatelné rošty, a samozřejmě jsou prodyšné. V neposlední řadě mají i dlouhou životnost. Jediné, na co musíte při jejich koupi myslet, je to, že je musíte umístit na prodyšný podklad.

Foto: Beyond Time / Shutterstock

Investice do kvalitní matrace by měla být samozřejmostí. Její výběr ovšem záleží zcela na vašich preferencích. Někdo dává přednost měkkým matracím, do kterých se položí a má pocit, že spí na obláčku. Jiní mají radši tvrdší matrace, které jim zajišťuji pocit opory i během spánku. Všechny materiály, ze kterých se matrace vyrábějí, mají své klady a zápory, a liší se i tím, na jaké rošty jsou vhodné.

Zdroj: Curem