Voňavé cedrové dřevo
Západní červený cedr je dřevina často používaná na podlahy i obklady, tudíž i na terasy. Pro jeho vlastnosti, jimiž jsou lehká zpracovatelnost, tvarová stabilita a žádoucí hladký povrch, patří k oblíbeným. Obsahuje dostatek pryskyřice, což mu dodává příjemnou vůni. Barvou je bělavé na povrchu, načervenalé až hnědé v jádru. Můžete se setkat s vyblednutím barvy vlivem povětrnostních podmínek, což však nemá žádný vliv na jeho odolnost. Důležité je ale předejít kontaktu dřeva s materiály podléhajícími korozi.
Trvanlivé teakové dřevo
Jak jávský tak i barmský teak patří k dřevinám, jež lze snadno opracovávat. Teak znamená především trvanlivost. I bez ošetření vydrží dlouho, aniž by se jakkoliv poškodil. Je však vhodné brát v potaz, že se může změnit jeho barva. Dřevěné terasy z teaku v žlutohnědé barvě vypadají pěkně, navíc se podlaha těší pevnosti, stabilitě a odolnosti vůči povětrnostním podmínkám. Jestliže provedete pokládku teakovým dřevem, je dobré jej nechat před prvním ošetřením odpočinout řádově několik týdnů. A to proto, že dřevo v sobě přirozeně obsahuje množství oleje, které zamezuje impregnaci nátěrovými hmotami.
Nejcennější modřín sibiřský
Sibiřský modřín patří k nejtrvalejším jehličnanům vůbec. Jeho žlutě či červeně bílé dřevo okouzlí na první pohled, ale je fajn vědět o tom, že je náchylné k tvorbě podélných trhlin a výskytu pryskyřice. To se samozřejmě nerovná katastrofě, jen je třeba dřevo adekvátně ošetřit. Stejně jako cedr i sibiřský modřín nemá rád kontakt s železem podléhajícím rzi. Dejte přednost raději ušlechtilé oceli.