Design moderní kuchyně pro rok 2020? Dřevo a tmavé barvy vládnou!

Rekonstrukce nebo modernizace kuchyně rozhodně není záležitostí pár dnů, ale měsíců příprav. Pokud se právě k takto velkému kroku chystáte, nebo o něm jen uvažujete, podívejte se, jaké trendy budou vládnout našim domácnostem.

0

Jistě jste si všimli, že v posledních letech je nejžhavějším trendem minimalismus. Pro kuchyně tedy dodnes platilo, že největší parádu přinesou hladké jednoduché povrchy, žádné skříňky, zkrátka čistý design. Velmi oblíbenými materiály byly sklo a nerez. Příští rok design žádá změnu, jaká to bude?

Police kam se podíváte

Zatímco minulá léta velela konec skříněk a polic, popřípadě policových systémů, příští rok naopak v každé moderní kuchyni police přibydou. Ideální jsou ty tmavé, z masivu, s tvrdě přiznanými úchyty do zdi. Designéři už si tedy nebudou muset lámat hlavu, kam se vším tím nádobím, když police a skříňky zrovna nejsou v módě.

Příroda vede

Ať už právě samotné police, skříňky nebo také pracovní deska, vše by mělo být laděno do přírodních barev a zejména materiálů. Interiérový design se v příštím roce zaměří na soužití člověka s přírodou, a právě proto hrají prim přírodní materiály víc než kdykoliv předtím. Trendem číslo jedna se stává teraco, které si pamatují třeba naši prarodiče z 50. let.

Konec lesku, přichází mat

Protože jen máloco v přírodě má hladký jednolitý povrch, jde i tento dekor v kuchyni stranou. Konec s lesklými jednobarevnými kuchyněmi, obvykle bílými či světlými. Do popředí se dostává mat, který je z hlediska údržby jednoznačně praktičtější, a také tmavé barvy, o kterým platí to samé. Výhodou těchto barev je, že vám do kuchyně lépe zapadnou obvykle tmavé spotřebiče, jako třeba varná deska nebo třeba kávovar na kapsle, které má dnes doma skoro každý, a nebudou ve světlé kuchyni působit jako pěst na oko.

Nerez pryč, sem s mosazí a mědí

Celá kuchyň z nerezu? Hezké, ale popravdě si řekněme, že na údržbu to nebylo zrovna to pravé ořechové. To si zřejmě uvědomil každý, a tak se stala módním hitem mosaz a měděná barva, která lépe ladí s přírodními materiály.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here