Zimní montáž garážových vrat – vybírejte z různých možností

Jestliže si chcete pořídit nová garážová vrata, je třeba zvážit hned několik důležitých faktorů. Typů garážových vrat je hned několik, vybírejte proto hlavně podle velikosti garáže, dostupného prostoru a estetických požadavků.

0
Zdroj: Lomax.cz

Používané materiály

Pokud vybíráte nová garážová vrata, jedním z prvních parametrů, který je třeba vybrat, je materiál. Mezi nejčastěji používané materiály patří dřevo, kov a laminát, ovšem i další materiály jako je hliník, sklo či měď. Každý z těchto materiálů nabízí jiné vlastnosti.

Zdroj obrázku: Lomax.cz

Dřevo

Dřevo patří mezi kvalitní materiály, je poměrně odolné a oblibu si získalo hlavně díky tomu, že vrata z tohoto materiálu jsou na pohled velmi atraktivní. Působí jednoduše skvěle. Jestliže se rozhodnete pro dřevěná vrata, je však třeba počítat s tím, že je třeba je pravidelně udržovat. To zahrnuje pravidelné ochranné nátěry. Díky těm vrata ochráníte před působením venkovních podmínek a předejdete jejich prohýbání, praskání či loupání.

Ocel

Ocel nabízí řadu výhod, díky čemuž je tento materiál tím vůbec nejoblíbenějším. Nabízí líbivý design, přičemž jsou nenáročné na údržbu, a přesto si zachovávají své vlastnosti. Ocelová vrata bývají opatřena vinylovým či polyesterovým povrchem, čímž lze upravit jejich vzhled a zvýšit jejich odolnost.

Laminát

Laminát je výrazně odolnějším materiálem než dřevo a kov, není totiž náchylný na mechanické poškození a venkovní podmínky. Hodí se tak do prostředí s náročnými podmínkami, které by mohly dřevěná či ocelová vrata poškodit. Jednou z těchto podmínek může být například vysoký obsah soli ve vzduchu. V nabídce je však celá řada dalších materiálů, ze kterých můžete vybírat.

Zdroj: Lomax.cz

Typy garážových vrat

Garážová vrata lze rozdělit do několika kategorií také dle toho, jak se otevírají. S tím totiž souvisí náročnost na prostor – zatímco některé varianty zabírají minimum prostoru, pro ostatní vrata je třeba dostatek místa a stavební úpravy.

  • Sekční garážová vrata – tento typ vrat je volen nejčastěji, jejich hlavní výhodou je, že nezabírají příliš prostoru. Vysouvají se totiž nahoru ke stropu garáže, takže nejsou třeba stavební úpravy. Podobu vrat si můžete libovolně přizpůsobit, ať už se jedná o barvu, materiál či zateplení.
  • Posuvná vrata – lze je přirovnat k sekčním vratům, tato však zajíždí na stranu garáže, nikoliv na strop. Kvůli tomu zabírají určité místo uvnitř garáže. Jejich výhodou však je, že není třeba otevřít je celé, abyste mohli projít.
  • Výklopná vrata – u těchto vrat je třeba mít dostatek prostoru před vjezdem, jelikož se vyklápí ven z garáže. Na druhou stranu však nabízí snadnou montáž a spolehlivost.
  • Rolovací vrata – využívány jsou hlavně v malých garážích, jelikož nepotřebují téměř žádný prostor navíc. Snadno je srolujete ke stropu garáže, aniž by někde překážely. Záleží pouze na vás, zda se rozhodnete namontovat je dovnitř či vně garáže.
  • Dvoukřídlá vrata – jedná se o klasiku, která však může být značně nepraktická. Je totiž třeba otevírat křídla ven do prostoru, nehodí se tak do všech garáží.
Zdroj: Lomax.cz

Rychlá montáž i v zimě

Jestliže hledáte perfektní volbu, vybírejte garážová vrata LOMAX. Ty nabízí kvalitu a dlouhověkost, přičemž se jedná o garážová vrata na míru. Díky tomu je tak umožněna opravdu rychlá instalace oproti jiným typům garážových vrat, kterou jistě oceníte. Ačkoliv se jedná o velkou a sofistikovanou konstrukci, montáž nezabere více než čtyři hodiny.

Kromě toho navíc stavbu garážových vrat nemusíte plánovat pouze na jaro a podzim, tato vrata lze totiž bez problému namontovat i během zimních měsíců. Nejsou totiž využívány žádné chemické směsi, které jsou omezeny teplotou. To přináší mnoho výhod.

Vybrat ta pravá garážová vrata může být složité, jelikož možností je celá řada. Jestliže však hledáte sofistikovanou konstrukci, která nabízí spolehlivost a kvalitu, pak vybírejte z modelů garážových vrat LOMAX.

Zdroj: lomax.cz