Zařizujete pokoj pro teenagera? Naše tipy se vám budou hodit!

Jakmile dítě dospěje do věku, kdy už začne mít na všechno svůj názor (který je samozřejmě ten jediný správný a ze všech nejlepší), přestane se cítit pohodlně v pokojíčku, kde to hraje všemi barvami, nábytek zdobí rozkošné potisky a na oknech visí kouzelné závěsy s postavičkami z pohádek. Možná i vaše ratolest dospěla do věku teenagera a stěžuje si na zařízení pokojíčku, které je popravdě stále dětské – a k puberťákovi se tak ani trochu nehodí.

0
Foto: Africa Studio/Shutterstock.com

Chystáte se zařídit pokoj pro teenagera?

Pokud se chystáte pustit do zařízení pokoje pro dospívající dítě, možná se toho už teď děsíte. Je pravda, že uspokojit představy pubertálního dítěte, které umí být pořádně náročné, nemusí být vždy úplně jednoduché. My vám ale přinášíme tipy, které se vám určitě budou hodit a při zařizování pokoje pro náladového teenagera vám jistě přijdou vhod.

Nejlépe uděláte, když se zeptáte

Každý rodič, jehož dítě prochází obdobím puberty, bude jistě souhlasit, že děti mají v tomto věku na všechno svůj názor. Proto rozhodně nic nezkazíte, když se dítěte zeptáte, jak by si svůj pokoj představovalo. Možná budete mile překvapeni, že vás okamžitě zahrne nápady, které vás nasměrují. Je pořád lepší vybavení pokoje s dítětem konzultovat, nežli se do tohoto úkolu pustit na vlastní pěst a pak se nesetkat s úspěchem.

Hlavní roli hrají doplňky

Dospívající děti se v tomto věku nejraději obklopují plakáty oblíbených herců, zpěváků nebo hudebních skupin. Každý z nich má určitě svého idola, nějaký vzor, ke kterému vzhlíží. Zjistěte, koho si oblíbil právě teď váš puberťák. S plakátem na stěně rozhodně nic nezkazíte – ba spíše naopak!

Myslet můžete i na další doplňky. Obrazy do ložnice jsou moderní a vkusné, najdou si místo i v pokoji vašeho dospívajícího dítěte. Dívky ocení rámečky na fotky nebo nástěnku, kterou si budou moci ozdobit podle svých představ. Kluci zase nějaký model letadla nebo auta, nejlépe takový, který si sami budou moci složit.

Vybavení vás nemusí vyjít draho

Když zařizujete pokoj pro teenagera, je jasné, že zde dojde k radikálním změnám. Starou dětskou postýlku nahradí plnohodnotné „dospělácké“ lůžko. Komody zdobené postavičkami či malbami moderní sestavy nábytku v barvách, pro které má puberťák slabost – velmi často se v pokojích pro dospívající objevuje šedá, černá, nechybí ani růžová nebo fialová ve všech odstínech.

Vybavení pokoje vás nemusí vyjít draho. Nábytek, doplňky i podlahová krytina se dají pořídit ve slevách. Dívejte se, co je zrovna kde k mání za lepší peníze a klidně zařízení kupujte postupně. Mnohdy nabízí věci do domácnosti i hypermarkety a větší obchody, sledujte proto akční letáky Tesco, Albert, Kaufland a další.