Za dveřmi v tichu a bezpečí

Vstupní dveře jsou klíč k tomu, jak bezpečný a klidný váš byt bude. Podle zákona musí být vchodové dveře protipožární a ochránit jeho obyvatele. Míru klidu a zvukové izolace si však můžete zvolit sami.

0
Protipožární a protihlukové dveře DOORNITE LUME EXTRA ACOUSTIC v dřevodekoru dubu přírodního

Vstupní dveře jsou klíčem k bezpečnému a pohodlnému bydlení. Podle statistik Hasičského záchranného sboru ČR v roce 2021 hořelo v 6 659 stavbách, což je o 2 % více než v roce 2020. U požárů budov pro bydlení zasahovaly záchranné jednotky v 3 469 případech a výše přímých škod byla vyčíslena na téměř 600 mil. Kč. Myslet na kvalitu a protipožární odolnost vchodových dveří v novostavbách a při rekonstrukcích bytových domů má tedy stále své opodstatnění. Zvýšíte s nimi bezpečnost své domácnosti, únikové cesty a také získáte slevu na pojistném.

Kritérium číslo jedna

Protipožární odolnost dveří je tedy kritériem číslo jedna. Dá se ověřit na identifikačním štítku dveří a také na certifikátu výrobce.  Základním údajem na štítku je požární odolnost (EI), která ukazuje, jak dlouho dveře odolají plamenům nebo vysokým teplotám – po tuto dobu fungují jako protipožární uzávěr. Dřevěné protipožární dveře DOORNITE splňují odolnost 30 minut. Na štítku je tedy uvedeno EI 30, což znamená, že dveře vydrží minimálně 30 minut bez prohoření. Zkratka DP označuje druh konstrukce. Konstrukce je dřevěná, tudíž je uvedeno DP3.

Všechny protipožární dveře musí povinně použít protipožární zpěňující pásku, která oblepuje obvod dveří. V případě požáru díky zvýšené teplotě nabobtná a utěsní požární uzávěr. Někteří výrobci mají zpěňovací pásku viditelnou – přiznanou. Výrobce DOORNITE má tuto pásku z designových důvodů skrytou pod hranovací páskou.

Soutěž najdete zde: https://trendybydleni.cz/vyhrajte-voucher-v-hodnote-5-000-kc-na-nakup-interierovych-dveri-doornite/

Hluk venku, teplo uvnitř

Pokud se rozhodnete mít byt nejen v bezpečí, ale i s vysokou zvukovou izolací, pak žádejte i protihlukové vlastnosti dveří. Protipožární a protihlukové dveře DOORNITE LUME EXTRA ACOUSTIC mají speciální vícevrstvou výplň z dřevotřískových desek a osazují se s padací prahovou lištou nebo dřevěným prahem. Chrání tedy proti hluku o 34-35 dB (decibel). Znamená to, že vás nebudou rušit sousedé z chodby ani bouchající dveře od výtahu.

Jednokřídlé plné hladké dveře mohou být v šířkách 60-70-80-90 cm v tloušťce 4,4 cm. Dveře jsou stabilní a izolují nejen proti hluku, ale také omezují únik tepla z bytu. Studený vzduch z chodby zůstane za dveřmi. Navíc to pocítí i vaše peněženka.

Pohled na dřevo nebo barvu laku

Vzhled vchodových dveří může být stejný jako ostatních dveří v bytě, nebo zcela odlišný. Výrobce umožňuje výběr mezi laminátovými nebo lakovanými povrchy.

Dveře s povrchem z vysokotlakého laminátu (HPL – High Pressure Laminates) jsou velice odolné proti mechanickému poškození. CPL povrch (Continously Pressed Laminates, kontinuálně lisovaný laminát) je velmi odolný proti poškrábání a působení slunečního záření. DOORNITE nabízí nepřeberné množství nejen tradičních dřevodekorů, ale i nejmodernějších designů. Plastické dřevodekory jsou od přírodního materiálu jen těžce rozeznatelné. Rozdíl však poznáte na jejich minimální údržbě a také v ceně.

Lakované dveře svou čistou strohostí nebo barevnou variabilitou najdou uplatnění ve všech místnostech, kde jsou kladeny menší až střední nároky na mechanickou odolnost. Povrch dveří tvoří vodou ředitelná barva nanášená v několika vrstvách. V barevnosti se však omezovat nemusíte, výrobce nabízí plnou škálu podle RAL vzorníku barev.

Sestavit si vlastní, originální sadu dveří je možné v on-line konfigurátoru. Ve 23 vzorkových prodejnách v ČR a v 7 na Slovensku si můžete osobně prohlédnout dveře DOORNITE, kování a také získat doporučení k montáži.

www.doornite.cz