Výhody dřevěné podlahy. Poznáte rozdíl

0
Foto Pexels

Možná ve vašem domě nebo bytě právě řešíte téma podlah. Ty staré už nevypadají dobře a je potřeba je vyměnit. Ale jaký materiál vybrat? Vinyl, lino, plovoucí podlahu nebo dřevěnou?

Dřevěné podlahy z exotických dřevin – jsou krásné a odolné

Masivní dřevěné podlahy z ušlechtilých exotických dřevin nejsou příliš známé, avšak vynikají mezi dřevinami svými vlastnostmi a vzhledem. Znáte dřeviny jako teak, merbau či palisandr? Zřejmě jsou více známé tradiční dřeviny na podlahy jako je dub, modřín, borovice nebo jasan. Ale všechny tyto podlahové dřeviny díky svému masivnímu provedení vypadají krásně a především podlahy vydrží dlouhé generace. Masivní dřevo je velice různorodé co se týče zbarvení, obsahuje hnědožluté odstíny i tmavě červené tóny. Proto tyto podlahy působí jinak než umělé, jsou prostě živé. To vše i díky sukům, které ve dřevě mohou být, ale vypadají esteticky a celkově dřevěné podlahy vypadají v interiéru velice hezky.

Důležitá je i péče o podlahy

Dřevo je na druhou stranu materiál náročnější na údržbu. Pokud se zajímáte o zdravé životní prostředí a zdravé prostředí u vás doma, jistě bude vaší první volbou přírodní olej na podlahy bez přidané chemie. Osmo olej na dřevo podlahu opečuje, dřevo se díky tomuto oleji stane odolné vůči vnějším vlivům a zvýrazní se jeho přirozená barva. Nátěry Osmo na dřevo jsou složeny s přírodních složek a díky nim dřevo vydrží opravdu dlouho bez výraznějších vzhledových změn.