Vyberte si správné podlahové topení

Hlavně klid a nohy v teple. Možná proto je podlahové vytápění tak oblíbené. Možná také proto, že lidem připomíná letní procházku po vyhřáté pláži. Teplo od podlahy vám navíc ušetří až 20 % energie, protože jej dostáváte tam, kde má být. Chcete zjistit, který typ podlahového topení je pro vás? A kde sehnat odborníky? Přečtěte si tento článek.

0
Instalace podlahy

Typ podlahového topení

Vytápět podlahu můžete dvěma způsoby: buď elektrikou, nebo teplou vodou. Elektrické systémy mají nižší pořizovací hodnotu, tloušťka podlahy je poměrně nízká a lze je snadno regulovat i na jednotlivých místech. Teplovodní systémy jsou zase výhodnější z hlediska provozních nákladů, ale protože budete potřebovat kotel, pořízení je dražší. Vhodné podlahové topení může být jiné pro starší dům a pro novostavbu, nebo dokonce pro dřevostavbu. Proto musíte hledat dodavatele podle všech dostupných parametrů.

Hledání dodavatele

Pro každý dům je ale vhodné jiné řešení. Záleží samozřejmě i na rozměrech pokojů, kam chcete podlahové topení zabudovat a jestli chcete dřevěnou podlahu. Vyhledávání konkrétního řešení na internetu vydá na několik hodin. A výsledek nemusí stát za to. Zkuste začít se zadáním poptávky na Poptávej.cz. Služba je pro vás jako poptávající zdarma a nezávazná, můžete díky ní získat hned několik nabídek a porovnat tak tržní cenu.

Jak zadat poptávku

Vyhraďte si 5 minut času. Otevřete poptávkový formulář a vyplňte. Uveďte rozměry, způsob topení, preferované řešení a také lokalitu bydliště. Díky tomu se vám ozvou odborníci na podlahové vytápění z blízkého okolí. Po odeslání poptávky vám zavolá operátor, který s vámi ověří a případně doplní další detaily. Pak už budou do vašeho e-mailu přicházet nabídky na míru vašim potřebám. Vyberete si tu nejsympatičtější a další detaily už domlouváte přímo. Je to snadné, tak proč to nezkusit hned?

Zdroj: poptej.cz