Uvažujete o solární elektrárně? Víme jak na energetickou soběstačnost

Uvažujete o solární elektrárně? Víme, jak na energetickou soběstačnost! Obnovitelné energetické zdroje jsou v posledních letech na vzestupu. Jenže větrnou turbínu nebo přehradu vody si nemůže, nejen z prostorových důvodů, dovolit každý. Pro běžné smrtelníky je výrazně dostupnějším řešením pořízení domácí fotovoltaické (solární) elektrárny. Instalaci takové elektrárny nabízí také Pražská energetika.

0

Toužíte po energetické soběstačnosti? Vlastníte rodinný dům či víkendovou chalupu? Máte rádi jednoduchá řešení na klíč, která navíc přinášejí vítanou úsporu? Pokud jste na všechny otázky odpověděli kladně, možná vás zaujme naše služba Instalace a servis fotovoltaických elektráren. Služba cílí na klienty, kteří mají zájem o vlastní solární elektrárnu s instalovaným výkonem do 10 kWp. Takový výkon totiž nevyžaduje nutnost vlastnit licenci na výrobu elektřiny. Součástí nabídky je také speciální produkt fotovoltaické elektrárny (FVE), díky němuž zákazníci ušetří na dodávce elektřiny. Pro případné zájemce jsme připravili i výhodné financování samotné výstavby solárního systému.

Obnovitelné zdroje energie mají zelenou

Ačkoliv české domácnosti využívají v drtivé většině elektřinu, která pochází z tradičních uhelných či jaderných elektráren, lidí, kteří se zajímají o využití alternativních zdrojů energie, stále přibývá. Pro některé z nich je rozhodujícím faktorem ohleduplnost vůči životnímu prostředí, zatímco jiné láká vidina dlouhodobé úspory peněz. Přibývá také domácností, které nechtějí být závislé na přísunu elektřiny z rozvodné sítě.  Fosilní paliva využívaná uhelnými elektrárnami skutečně nepředstavují příliš ekologické řešení. Pravdou také je, že jejich zásoba není nekonečná, a proto je do budoucna vedle jaderné energetiky třeba počítat s využitím dalších zdrojů energie. Ačkoliv nyní decentrálními zdroji energie disponuje kolem 0,5 % spotřebitelů na hladině nízkého napětí, Státní energetická koncepce předpokládá, že v roce 2040 toto se toto číslo zvýší na 60 %.

FVE1

Domácí výroba elektřiny nutně nevyžaduje licenci ERÚ

Novela energetického zákona platná od 1. 1. 2016 otevřela prostor pro domácí výrobu elektřiny do 10 kWp instalovaného výkonu, tedy instalaci panelů o ploše kolem 70 m2, bez nutnosti vyřízení licence od Energetického regulačního úřadu (ERÚ) jako oprávnění k podnikání. Pořízení vlastní fotovoltaiky proto pro běžnou domácnost nepředstavuje přílišnou administrativní zátěž, která by některé zájemce mohla odradit. I když výstavba solárního systému vyžaduje získání patřičných povolení, kvalitní a zkušený poskytovatel veškeré papírování a další náležitosti vyřeší za vás. Proces vybudování fotovoltaické elektrárny je tudíž pro zákazníka jednodušší a výhodnější. Dalším benefitem je také zařazení výstavby fotovoltaik do programu Nová zelená úsporám, ze kterého lze získat dotaci až 100 000 korun. Pražská energetika proto přichází s komplexní nabídkou určenou zákazníkům z Prahy, ale i mimopražským zájemcům.

„Díky našim dlouholetým zkušenostem s výstavbou vybereme zákazníkovi to nejlepší řešení, poskytneme mu asistenci při vyplňování potřebné dokumentace, pomůžeme se získáním dotace z programu Nová zelená úsporám a následně elektrárnu postavíme. Jinými slovy, naši specialisté jsou všem zákazníkům partnery od prvního kontaktu až do předání stavby s výstupní revizní zprávou na celý systém.“

– Petr Holubec, tiskový mluvčí Pražské energetiky

PRE nabízí další výhody a vstřícnost při financování

Pražská energetika pro zájemce o domácí fotovoltaiku kromě úzké kooperace a poradenství v průběhu celé spolupráce připravila také několik služeb navíc. Zákazník obdrží jednorázovou slevu na silové elektřině ve výši stanovené dle velikosti instalovaného výkonu FVE a dle typu instalace (FVE bez akumulace, FVE s akumulací do vody, FVE s akumulací do baterií). Tato smlouva se uzavírá na tři roky a jednorázová sleva je vyplacena hned na začátku v plné výši za celou dobu kontraktu. Dále také nabízíme financování investic formou tzv. odložené fakturace, kdy lze dohodnout různou dobu splatnosti od tří a více let. Na začátku financování je vystavena faktura, která obsahuje „splátkový kalendář“, kde je fixně zadána dohodnutá měsíční, čtvrtletní nebo roční splátka. Výhodou tohoto financování je, že technologie je od začátku v majetku zákazníka. Investici lze navíc kdykoliv předčasně splatit bez jakýchkoliv sankcí. Financování lze také nastavit na 6 měsíců bezúročně při zaplacení 50% akontace, tzn. zákazník ve výsledku nezaplatí ani o korunu více oproti vyfakturované ceně díla.

Rádi byste se dozvěděli více informací? Poptejte službu přes náš webový formulář nebo na telefonu 733 143 143 a my se Vám v krátkém čase ozveme zpět.

www.premereni.cz/fotovoltaika