Trend pro rok 2023? Minimalistická zahrada jako druhý venkovní domova

Trendy ve světě domácích bazénů a zahrad se nemění s každou sezonou. Oproti pořád se obměňujícím módním hitům mají trvalejší charakter. Hitem zůstává minimalismus, jednoduchost a čistý design. Odborníci však vnímají ještě jeden trend, který do Česka pomalu přichází – zahrada jako druhý venkovní domov.

0
Foto: Pixabay/krakowgardendesign

Menší zahrada neznamená menší bazén

Zahrady v České republice jsou stále menší a menší. To však neznamená, že se musí majitelé uskromnit a slevit ze svých požadavků. Je to přesně naopak. V malé zahradě skvěle vypadají minimalistická řešení, která jsou už několik let velmi trendy. Jednoduchosti docílíte přelivovým bazénem, který při koupání vyvolává dojem nekonečné hladiny. Vedle nešlápnete, pokud vyberete bílý, ve kterém je voda tyrkysová a připomíná tak barvu moře. Nedílnou součástí zapuštěného bazénu je také zastřešení. Zvolte to s nízkým profilem, které vás na zahradě nebude rušit. Trendem jsou i pochozí terasová zastřešení, která po zavření umožňují plochu bazénu využít například k posezení. Nebudete tak mít problém pohostit a usadit i větší skupinu přátel.

Pohodlí především

Ve svých domovech ovládáme na dálku pračku, vysavač nebo třeba garážová vrata. Proč si také nezjednodušit ovládání bazénového zastřešení? S novým automatickým solárním elektroposuvem pro bazénová zastřešení můžete na ohýbání se k zastřešení zapomenout – zvládnete to totiž pomocí dálkového ovládání. „MOOVER lze instalovat na většinu typů kolejnicových bazénových zastřešení standardních rozměrů, a to bez ohledu na značku. Je navržen tak, aby si ho každý dokázal namontovat svépomocí. Za zmínku rozhodně stojí i jeho designové provedení, stejně jako fakt, že je poháněn bateriemi dobíjenými solárními panely, které pomohou s dobíjením během koupací sezony,“ říká Jiří Sixta, produktový manažer společnosti ALBIXON.

Zahrada – váš druhý venkovní domov

Při zvelebování svých domovů nezapomínejte ani na zahradu, kde během teplých dní trávíte většinu svého času. Ze zahrady se tak stává venkovní domov, který si zaslouží naši péči. Možnost pobytu venku na zahradě je skvělý a zdravý způsob trávení času.