Trávíte více času doma? Vylepšete si domácnost těmito šikovnými kousky

Pandemie nám převrátila život naruby. I dříve aktivní lidé tráví více času doma. Má to ale i své výhody. Řada lidí konečně začala a rekonstrukcí nebo drobným vylepšováním svého bytu či domu. Pokud nemáte možnost dělat žádné velké změny, ale chcete mít doma vše, co váš nový život udělá ještě lepším, máme pro vás pár tipů.

0
Zdroj: Bigstockphoto

Volně stojící vinotéka pro každého milovníka vín

Dáváte si záležet při výběru každé lahve vína? Jeho večerní degustování je pro vás nezaměnitelnou chvílí? Pak vás určitě potěší, že i doma můžete mít svojí vlastní vinotéku. Ani kvůli tomu nemusíte předělávat kuchyni. Kvalitní víno potřebuje prvotřídní péči a volně stojící vinotéka mu ji dopřeje.

Volně stojící vinotéka do každého prostoru.
Zdroj: Electronic-star.cz

Nejdříve si promyslete, kam byste ji postavili (potřebujete k ní jen elektrickou zástrčku), a potomu můžete začít hledat tu pravou. Najdete i menší vinotéky, které se vejdou třeba na příborník. Pokud ji nepotřebujete mít nutně v obýváku, můžete ji postavit i do komory. Vybírejte Podle elektrické spotřeby, hluku, počtu míst na láhve, designového provedení. Větší vinotéky mají většinou i dvě chladící zóny, můžete tak chladit červené i bílé víno zvlášť.

Minibar jako doplněk (nejen) k televizi

Nepotřebujete lednici na víno, ale hodila by se vám nějaká na pivo a jiné drinky, či na nějaké malé pochutiny? Minibar to zařídí. Tato malá, ale praktická lednička nezabere moc místa. Můžete jí přesouvat podle libosti. Dát si do ní, co jen potřebujete a mít ji neustále po ruce, například i při sledování důležitého sportovního utkání. Opět vybírejte podle hlučnosti a spotřeby elektrické energie. V nabídce najdete i krásné designové kousky, které se stanou pevnou součástí vaší domácnosti.

Minibar může být i pěkným designovým doplňkem.
Zdroj: Electronic-star.cz

Eliptický trenažér pro lidi na home office

Už vás to neustálé sezení doma unavuje? Cítíte na sobě, že přibíráte, nebo že vás začínají bolet záda. Při všem tom sezení za počítačem by to chtělo i nějak procvičit tělo. Pokud si však nemůžete dovolit jít přes den ven, zkuste si pořídit eliptický trenažér. Ten skvěle procvičí celé tělo a je šetrný k lidem, kteří mají chronické problémy se zády a nebo jsou po nějakém úrazu. Kromě těla dostane pořádně zabrat i vaše kardio. Hned se vám bude lépe dýchat a budete se cítit svěžejší do další práce.

Eliptický trenažér procvičí tělo, srdce, plíce a vylepší vám náladu.
Zdroj: Bigstockphoto

Myčka do malého prostoru

Hromadí se vám při tom všem pobývání doma v kuchyni špinavé nádobí a nemáte možnost si tam nainstalovat myčku? Nic se neděje. Malé myčky na nádobí, které potřebují ke svému chodu jenom elektřinu vám pomohou. Nalijete do nich vodu, a pak už je stačí natáhnout odtokovou hadičku do dřezu a nebo do nějakého kyblíku. A máte vystaráno. Do malých domácností, na chalupu nebo dokonce na kempování je to ideální doplněk.

Elektrický krb pro milovníky večerní romantiky

Chodit ven pořádně nejde, do restaurací taky ne. Kde si má potom člověk užít nějakou tu romantiku, kde si večer pročistit hlavu? No přece doma. Pomůže vám s tím elektrický krb, který si opět můžete postavit, nebo dokonce pověsit, kam jen chcete. Opět stačí jen elektrická zásuvka. Vyberte si podle velikosti, preferovaného stylu, dejte si záležet na výběru podle dalších funkcí. Kvalitní elektrický krb zajistí i mírné teplo a je dokonce schopen vyhřát i menší místnost. Ale hlavně se můžete kochat pohledem do plápolajících plamenů. I když jde jenom o falešný oheň, určitě vás i tak příjemně naladí.

Večer u plápolajícího ohně si užijete díky elektrickému krbu i vy.
Zdroj: Bigstockphoto