Teplo oblečené do designu i u vás doma!

Jen těžko bychom se v našich klimatických podmínkách obešli bez zdroje tepla. Správná volba otopného tělesa je tedy dosti podstatná. V současné době však již nevybíráme jen vhodnou velikost radiátoru můžeme volit mezi různými materiály, barvou, tvarem či konstrukcí. Záleží na prostorových možnostech bydlení a osobním vkusu. Navíc při pořízení moderního topení ušetříte i na nákladech vytápění.

0

Deskové radiátory jsou stále in

Ačkoli základní rolí topení je vyhřát interiér, čím dál více se na něj pohlíží i jako na prvek, jenž významně ovlivní celkové vzezření bytu. Roli přitom hrají nejen prostorové možnosti a celkové zařízení bytu, ale také vlastní architektonické řešení bydlení. V moderních interiérech pyšnících se výraznými prosklenými prostory se totiž místo na radiátor hledá jen obtížně. V takovém případě je možné zvolit podlahové konvektorové těleso, kterým vyniknou například francouzská okna, či vstup na terasu. Přesto se ale deskové radiátory řadí mezi nejoblíbenější a ani v budoucnu se nemusí o svoje místo na trhu bát. Architekti se postarali o spoustu designových „lahůdek“, které poslouží jak prakticky, tak i jako krásná dekorace.

Provedení

Výrobky řady Koratherm jsou opatřeny speciálním lakováním základní vrstvy, které zajišťuje dlouhodobou odolnost vůči korozi. Nabízená barevná paleta v počtu 21 odstínů spolu s variabilně řešeným připojením k otopné soustavě rozhodně vyhoví požadavkům každého
zákazníka. Všechny typy jsou testovány na těsnost a zkušební přetlak je 1,3 násobek maximálního provozního přetlaku. Moderní desková tělesa mají vyšší výkon, jsou užší, kompaktní a zaujmou i svou designovou složkou.

Jaké topení tedy zvolit?

Viditelné na zeď či skryté pod podlahou? Záleží na peněžence i vlastním vkusu. V každém případě však platí, že o vhodném typu a výkonu topidla by měl na základě parametrů konkrétních prostor rozhodnout specializovaný projektant.