Podle čeho poznáte skvělou kliku? A čemu velí současné trendy?

Designová stránka bydlení se v posledních letech nese především v duchu minimalismu, a to napříč různými styly. Přesto nelze tvrdit, že by se z tradiční koncepce stala okrajová záležitost. Jinými slovy – současný svět interiérů je velmi barvitý a najde se v něm snad opravdu každý. A stejně pestrá je i nabídka dveřních kování. Jak poznáte, že jste si vybrali správně?

0
Foto: Dmitry Bakulov/Shutterstock.com

Ujasněte si kritéria

Než se pustíte do hledání ideálního dveřního kování pro vaše interiérové dveře, udělejte si pořádek v požadavcích. Pokud si jako prioritu stanovíte pouze nízkou cenu, budete se muset smířit s kratší životností a o poznání menší nabídkou. Raději si proto připlaťte za kvalitní kliky na dveře – budete mít jistotu, že vydrží funkční a pěkné mnohem déle. A o to by mělo jít především, nebo ne?

Vybíráte-li kování do moderního a minimalisticky pojatého interiéru, měli byste se poohlédnout po designově jednodušší variantě bez rušivého zdobení. V klasicky či rustikálně zařízené domácnosti naopak prostor na zdobenější kliky je.

Určitě předem zvažte, jestli se vám na určitých místech nevyplatí namontovat spíše koule na dveře. Není tak snadné je mechanicky otevřít, což je praktické zejména v prostorách, do kterých by se mohlo snadno dostat menší dítě nebo učenlivý pes.

Preferujte ergonomický design

Má-li být klika skutečně užitečná, nesmí pouze lahodit oku – naprosto zásadní vlastností dobře zvoleného kování je ergonomie. Pohlídejte si ostré hrany a rohy, ale také velikost úchopové části. Klika musí do ruky padnout všem členům rodiny.

Aktuální trendy přejí luxusu i kontrastům

Prodejci v poslední době evidují zvýšený zájem o tmavší kování a odborníci za interiérový design přitakávají, že se v domácnostech skutečně ve větší míře objevují kliky v černém, grafitovém či titanovém provedení. Oblíbili si je milovníci exkluzivních i lehce extravagantních prvků. Kontrast světlého podkladu a tmavého kování vypadá vskutku neotřele.

A jak jsou na tom vaše kliky? Pokud se je v dohledné době chystáte vyměnit za nové, bude se vám líbit atraktivní nabídka specializovaného e-shopu kovopolotovary.cz, kde najdete také další kovové polotovary a vybavení pro domácnost.