Podlaha s vůní dřeva

Málo platné, zabydlený a útulný domov vždy musí vonět dřevem. Dřevo, dlouholetá jednička v interiérových materiálech, zažívá znovu obrovskou vlnu zájmu v souvislosti s ekologickými trendy v bydlení. Zanechat po sobě co nejmenší uhlíkovou stopu je novou sympatickou prioritou v životech lidí našeho bohatého světa.

0

Do paneláku i na horskou boudu

Nejžádanější dřevinou je stále dub, ale každé dřevo má svou typickou kresbu i barevnost a tak při výběru často zjistíte, že vašim představám lépe vyhovuje výraznější kresba javoru, nebo naopak umírněná jedle. Dřeva se navíc dále barví, což významně rozšiřuje nabídku designů. Výrobci často sortují dřevo i z jediného stromu podle četnosti suků a dalších růstových abnormalit. Sukovaté podlahy mají výrazně selský, či rustikální vzhled, zatímco čistá kresba dřeva je nenápadná a hodí se i do velmi moderních interiérů.

Nejmodernější podlahy

Dřevěné podlahy už dávno nejsou jen surová prkna přišroubovaná k roštu. Výroba dřevěných podlah má své trendy, na jejichž špičce jsou dnes třívrstvé lepené desky (lamely). Jejich přednostmi jsou tvarová a objemová stálost při současném zachování tolik ceněných a zároveň nenapodobitelných vlastností přírodního dřeva. Lepené desky se nekroutí, neprohýbají a nepraskají a při správně zhotoveném podkladu se ani časem nerozvrzají.

Každý díl má po stranách frézovaný zámek pro snadnou a spolehlivou montáž a pokládají se plovoucím způsobem, nebo se celoplošně lepí k podkladu. 

Jsou určené také k instalaci na podlahové topení.

Parkety

Domov domovem dělají parkety a inovace se jich také týkají. Třívrstvé dřevěné podlahové díly mohou mít jakékoli rozměry, jsou proto k mání i parkety v klasických velikostech určené k pokládce do tradičních vzorů rybí kosti (stromečku) nebo do tzv. francouzského vzoru (chevron). Protože se k sobě přiklapávají montážními zámečky, neobjeví se mezi parketami časem nevzhledné široké spáry, jako to často vidíme na starých podlahách.

Luxusní a kvalitní dřeva za přijatelnou cenu

Spodní technické vrstvy lepených podlah jsou zhotoveny ze dřeva běžných jehličnanů, jen horní pohledová vrstva je vyrobena z výběrového dřeva odpovídající tvrdosti a vzhledu. To umožňuje udržet cenu podlahy na přijatelné hladině i při použití luxusních a dražších dřev. 

Dřevěné podlahy mají dlouhou životnost, hlavní surovina pochází z obnovitelného zdroje a nezatěžují životní prostředí ani při své likvidaci. 

Nechte si zaslat vzorky podlah a rozhodněte se v pohodlí domova pro správné dřevo, barvu i povrchovou úpravu – Barlinek.cz.