Plechové střešní krytiny jako dostupná alternativa pro pálené tašky

0

Plechová střešní krytina je díky své nízké váze vhodnou volbou pro střechy novostaveb ale i starších budov, které si kvůli staré konstrukci nemohou dovolit pálené střešní tašky. Její další výhodou je bezesporu možnost instalace i na střechy s menším sklonem, proto je často využívána u moderních staveb. Jaké jsou její další výhody?

Vysoká trvanlivost – jádro z ocelového plechu je většinou pozinkováno a dále ošetřeno barvami, kamennými posypy a vrstvou akrylátového postřiku. Díky tomu střecha vydrží i několik desítek let ve stejném stavu.

Velké množství tvarů – lisováním se dá docílit pestré škály tvarů a tvarových kombinací. Lze díky tomu i úspěšně imitovat některé z klasických střešních krytin, břidlici nebo došky.

Pestrost barev – na trhu je dostupné nepřeberné množství přírodních tónů barev, které zároveň mohou sloužit jako tlumič hluku při dešti nebo krupobití.

Jednoduchá a rychlá montáž – instalace na běžný laťový rošt. Díky nízké váze je manipulace s krytinou velmi jednoduchá.

Nenáročnost údržby – jedná se o bezúdržbovou variantu střešní krytiny. Povrchová vrstva některých plechových střešních krytin obsahuje i algicidní přísadu, která zabraňuje růstu mechů, lišejníků a hub.

Plechové střešní krytiny dělíme na plechové taškové krytiny, trapézové plechy a tvarované plechové šablony. Skládané plechové krytiny seženete ve formě pásů, které jsou pokládány od hřebene k okapu.

Záruky na tento typ střešních krytin se pohybují od 10ti do 50ti let. To jak dlouho krytina vydrží se odvíjí od použité povrchové úpravy, kvality plechu a také místa, kde se plechová krytina nachází. Z pravidla se ale životnost pohybuje od 40ti let výše.V případě střechy se vyplatí sehnat si společnost, která vám dodá kompletní, kvalitní a plně funkční střešní plášť, včetně okapového systému a dalších nezbytných doplňků. (H2) Jednou z podobných společností může být i plechová krytina SATJAM

Společnost SATJAM, s.r.o. působí na českém trhu od roku 1995, jako dodavatel kovových lehkých střešních krytin, trapézových plechů, okapových systémů, profilů, doplňků a mnoha jiných výrobků používaných ve stavebnictví. Střešní krytiny SATJAM dokonce získaly v roce 2004 (jako první v ČR) ocenění kvality Czech Made.