Na co se zaměřit při výběru stavební firmy

Stavba domu dnes vyjde pomalu levněji než byt na periferii města. Málokdo však staví od základů svépomocí, jako tomu bylo v době socialismu. Není divu, když stavebních firem je plný internet. S tím však přichází problém, podle čeho takovou stavební firmu nejlépe vybrat?

0

Typ domova

V první řadě se rozhodněte, jaký dům si nechat postavit. Klasický zděný dům má stále své tradiční silné postavení, ale zároveň můžete vybírat mezi alternativními stavbami. Oblíbené jsou například dřevostavby, které vám dodavatel velmi rychle postaví. Navíc jsou energeticky nenáročné, což je velká investice do budoucna. Stavební firmy staví domy také například z dopravních kontejnerů. Nenechte se zmást tím, jak neatraktivně to zní. Stavby z dopravních kontejnerů jsou velmi nápadité. Zásadní rada zní: vybírejte stavební firmu, která má s vybraným typem výstavby prokazatelné zkušenosti.

Projekt a stavba v jednom

Velkou výhodu – nejen finanční – má stavební firma a zároveň projektant vašeho vysněného bydlení. Vychází ze zkušeností s jinými stavbami na podobném místě. Při projektu vychytá firma mnoho much, které ví, jak pochytat. Nebo jednoduše řečeno – co si firma nakreslí, to umí postavit. Poptávejte tedy stavební firmy s nabídkou projektování vaší stavby.

Poptávejte na jednom místě

Stavební firmy můžete nalézt jednoduše z jedné webové stránky. Na portále Poptávej.cz vyplníte poptávkový formulář, což vám zabere maximálně 5 minut času. Uvedete sem, jakou stavbu poptáváte, v jaké lokalitě budete stavět a spoustu dalších důležitých detailů. Lokalita je zásadní pro to, aby vám na e-mail přicházely zejména nabídky z okolí. Blízkost firmy oceníte během celé stavby. Po odeslání poptávky se vám ozve operátor, který celou zakázku projde znovu. Po vašem odsouhlasení ji odešle potenciálním dodavatelům. Ti připraví nabídku na míru. Ze všech nabídek si vyberete tu nejsympatičtější a dále se domlouváte již napřímo s vybranou stavební firmou.