Moderní a praktická kuchyně bude chloubou vašeho bytu

Kuchyně je právem považovaná za centrum celého bytu či domu. Mnohdy neslouží jen k přípravě pokrmů, ale často je také zároveň jídelnou a místem, kde se setkává celá rodina. Při jejím výběru je důležité si vše pečlivě naplánovat a myslet i na ty nejmenší detaily. Ačkoliv se může zdát, že se stačí zaměřit na viditelné části, jako jsou kuchyňské skříňky či pracovní deska, opak je pravdou. Je důležité vše promyslet do posledního detailu – od úchytek až po skryté technologické vychytávky a spotřebiče.

0

Sníte o nové moderní kuchyni, ve které budete připravovat ta nejlepší jídla a trávit čas obklopeni celou rodinou? Pak nastal pravý čas pro její koupi. Ať už sníte o sněhově bílé nadčasové kuchyni nebo aktuálně moderním vzhledu betonové stěrky s matnými úchytkami a nejmodernějšími vychytávkami, na začátku vašeho snu stojí pečlivé plánování. Jak na něj se dozvíte níže.

Cesta za vysněnou kuchyní začíná plánováním

Celý proces výběru nové kuchyně začíná vyměřováním a detailní technickou dokumentací místnosti. „Nezapomínejte ani na rozložení inženýrských sítí. I ty ve výsledku přispívají ke konečnému výběru samotného tvaru kuchyňské linky,“ vysvětluje Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti ASKO – NÁBYTEK s tím, že rozmístění skříněk může být lineární, paralelní, rohové do tvaru písmene U nebo L či ostrůvkové. Právě to je v poslední době oblíbeným trendem do větších prostor. Nabízí daleko více místa pro přípravu pokrmů a nespornou výhodou je menší počet kroků a úkonů, které musíte při pohybu v kuchyni udělat. Pro menší kuchyně je pak potřeba dobře promyslet umístění jednotlivých kuchyňských zón – místo pro mytí, část pro přípravu jídel i pro samotné vaření.

Pracovní deska, nejvytíženější součást kuchyně

Jednou z nejvíce zatěžovaných částí kuchyně je bezesporu pracovní deska, na kterou jsou kladeny vysoké nároky ohledně výdrže a odolnosti proti vodě i vysoké teplotě. Nezapomínejte ale ani na další komponenty – čelní strany, úchytky, dřez, baterie i spotřebiče. To vše je důležité naplánovat do posledního detailu tak, aby kuchyň sloužila přesně podle vašich představ.

On-line plánování

Kuchyni většinou vybíráme s tím, aby nám sloužila několik desetiletí, a investujeme do ní značnou část úspor. Je tedy dobré jejímu plánování věnovat dostatek času a pozornosti. Nově pak můžete využít i on-line plánování, které snadno vyřídíte z pohodlí domova. On-line plánování je velice jednoduché. Během on-line schůzky získáte 3D vizualizaci, a jakmile bude návrh odpovídat vaším představám, můžete začít s pracemi.

Trendy, které hrají prim

Stejně jako v posledních letech, tak i pro rok 2020 zůstávají velice oblíbené přírodní dekory. A není divu. Dřevěné povrchy prostor příjemně zútulní a v kombinaci s deskou v imitaci přírodního kamene vypadají naprosto skvěle. Mimo přírodních designů jsou však stále na vzestupu také odstíny bílé, šedé a antracitové, které kuchyni dodají moderní šmrnc a mnohdy bývají kombinovány s kuchyňskou deskou v přírodním dřevěném či kamenném dekoru. Co se týče módních trendů v oblasti skříněk, jsou v poslední době velice populární otevřené skříňky a police, díky kterým máte perfektní přehled o uložených věcech. Otevřené skříňky a police pak celý prostor příjemně provzdušní. Ať už zvolíte jakýkoliv dekor či kombinaci skříněk, nezapomeňte na to, že v kuchyň musí být především praktická a funkční a samozřejmě byste se v ní také měli cítit příjemně.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here