Rustikální a venkovský styl

Rustikální styl si nejlépe rozumí s přírodními materiály, které se dobře kombinují s barvami, jako je červená, modrá, zelená nebo neutrálnější bílá a zlatá. Základem by měla být snaha co nejvíce se přiblížit přírodě a přinést k rodinnému krbu kousek lesa. Klasické barevné baňky rozhodně neváhejte doplnit větvičkami břízky, borovými šiškami, stuhou z juty či kostkovanou látkou. V tomto stylu zabalte i vánoční dárky, které můžete posadit na dřevěné sáňky a na krb umístit postavičky lesních zvířátek. Pokud volíte raději venkovský styl v duchu francouzské Provence, bude se dobře kombinovat s bílou a modrou. Akcenty těchto barev se pak většinou objevují i na nábytku.

Modimg_4851-2erní styl

Vánoce sice primárně cílí na tradice, díky výzdobě si je však můžete užívat i v moderním duchu. Pokud dáváte přednost nejnovějším trendům, stromeček si ozdobte třeba podle barev duhy.

 

Mezi ozdobami najdete pastelově růžovou, modrou i zelenou. Jemné barvy doplňuje exotika, do moderních domácností ji přinesou výrazné barvičky jako fuchsiová, kanárkově žlutá a třešňová,“ vytipovala letošní trendy Kateřina Tichá, majitelka firmy Glassor vyrábějící vánoční ozdoby.

Tradiční styl

Poletující vločky a hlídkující sněhuláci, to je zažitá představa většiny dětí spojená s vánočními svátky. Málokdy však počasí přeje a bílé Vánoce se stávají realitou. Vyplnit si to můžeme alespoň prostřednictvím výzdoby domu a výběrem baněk na stromek. Ozdoby jakoby ojíněné mrimg_9434azem, ornamenty připomínající blyštivé sněhové vločky, to vše tradičně v různých barevných variantách – od bílé klasiky přes modrou až po luxusní zlatou. Ručně vyráběné skleněné ozdoby si můžete užívat nejen zavěšené, ale také
jako efektivní stojánek na jmenovky při slavnostní štědrovečerní večeři. Ty vhodně doplní výzdoba v tradiční červené či zlaté barvě.

Retro styl

Kdo by moimg_9373hl zapomenout na Vánoce u babičky? Kromě toho je styl retro také trendy záležitostí, která se stále s oblibou vrací. Pokud ani vám není takzvaný „old school“ cizí, vyšperkujte díky jeho akcentům vánoční dekoraci.

 Skandinávský styl

Skandinávský neboli severský styl Vánoc v dnešní době přitahuje stále více lidí, a to z prostého důvodu: je sice minimalistický, ale současně dokáže dokonale zútulnit váš byt. K dekorování o vánočních svátcích se tak hodí opravdu skvěle. Stejně jako rustikální styl klade důraz na přírodní img_1569materiály, na druhou stranu se ale drží barevně při zemi. Ozdoby jsou nejčastěji v neutrálních barvách, využívá se kontrast černé a bílé doplněný o výraznější červenou v podobě červených bobulí. Chybět by neměly ani jednoduché jedlové věnce, přírodní větvičky, norský vzor či oblíbený symbol severu – sob.

A jaký styl Vánoc se nejvíce líbí Vám? Obměňujete vánoční ozdoby?

 

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here