Městský mobiliář a dětská hřiště zkvalitňují veřejný prostor

  Možná bydlíte ve velké městě a chybí vám možnosti, jaké skýtá malé město, což je příroda a možnost vytvořit si kolem sebe hezké a bezpečné prostředí.

  0

  V poslední době je trendem vylepšování městského veřejného prostoru, který začíná mít novou funkci. Nejde jen o prostor, kterým procházíte cestou do práce či na nákupy. Mění svůj význam, kdy i samotný městský prostor je přizpůsobován tak, aby měl nové funkce. Především plní funkci estetickou, ale díky městskému mobiliáři se stává městský prostor prostředím, kde je možné v pohodě trávit volný čas.

  Městský mobiliář vylepšuje prostor kolem nás

  Vybavení veřejného prostoru se dostává na mnohem vyšší úroveň, než tomu bylo v minulosti. Užitné vybavení je navrhováno designéry s důrazem na estetiku i funkčnost. A co vše může městský mobiliář zahrnovat? Jedná se o lavičky, stojany na kola, zastávky, ale nově to mohou být třeba i solární nabíjecí panely, kde si lidé budou moci nabít třeba telefon. Městský mobiliář slouží tedy především dospělým, co ale jejich ratolesti?

  Dětská hřiště rozvíjí motorické schopnosti dětí

  Dětských hřišť je ve městech spoustu, úroveň se ale hodně liší. Některá starší hřiště jsou už v dezolátním stavu a pro děti mnohdy nejsou bezpečná. Jak si tedy vybrat vhodné hřiště, aby vaše děti byly spokojené a zároveň jste se nemuseli strachovat o jejich bezpečí?

  Vždy se podívejte, v jaké stavu je vybavení dětského hřiště – prolézačka, skluzavka, kolotoč či lezecká stěna. V nových dětských hřištích jsou prvky, které vám i vašim dětem poskytnou bezpečí a radost ze hry.

  ZANECHTE ODPOVĚĎ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here