Kde vzít dostatek úložného prostoru, pokud žijete v malém bytě? Využijte každý kousek místa

Vzhledem k tomu, do jakých výšin se začaly šplhat nájmy, mnoho lidí se uchýlilo raději do menších bytů. V jednom či ve dvou lidech není složité vejít se i do menšího bytu, komplikace však mohou nastat, pokud se má do nepříliš rozměrného bytu vejít celá rodina. Pak přicházejí otázky, kam uklidit všechno oblečení, sezónní věci a mnoho dalších věcí. I v malém bytě lze najít dostatek prostoru, stačí vědět, kde ho hledat.

0

Předsíň

Jestli váš byt disponuje alespoň středně velkou předsíní, pak nemusíte řešit celou řadu problémů. Ideálním řešením je pořídit si vysokou, nejlépe vestavěnou skříň. To vám usnadní řešení uložení spousty bund a kabátů, a hlavně také bot. Navíc, když přijdete v mokrém oblečení z venku, nemusíte se bát, že byste nepořádek zanesli i do ostatních místností bytu. Stačí totiž například bundu nechat uschnout v předsíni – a máte o starost méně.

Boty by měly být od oblečení umístěny odděleně, je proto vhodné pořídit si i botník, případně dobře řešenou skříň, do které budete moct uložit vše potřebné. Ovšem pokud nemáte dostatek místa, bude bohužel potřeba najít vhodné místo v jiné části bytu.

Šatna

Některé byty, i přesto, že jsou malé, mohou nabídnout prostor šatny a šatní skříně. To je skvělým řešením pro uložení běžného denního oblečení. Budete ho totiž mít pořád po ruce, a přesto nebude nikde v bytě zavazet příliš na očích. Jednoduše špinavé oblečení uložíte do prádla a po vyprání ho můžete znovu uschovat. Už vás tak nebudou provázet všude se válející kusy oblečení.

Ložnice

Jestliže nemáte šatnu, pak je důležité pořídit si kvalitní a dostatečně velkou šatní skříň. Tu si můžete snadno nechat navrhnout přesně dle svých potřeb pro svůj interiér, díky tomu získáte kus nábytku, který bude chytře řešený. Zabere totiž pouze potřebný prostor a poskytne dostatek místa pro uložení oblečení a dalších věcí. Vnitřní prostor skříně můžete využít odspodu až nahoru, s uložením věcí mohou pomoci sklopné tyče, držáky kalhot a různé pořadače, díky kterým na malém prostoru dokážete uložit hodně oblečení.

Obývací pokoj

Obývací pokoj hraje také důležitou roli, co se úložného prostoru týká. Do obýváku totiž snadno sežene různé obývací sestavy a stěny, které nemusí sloužit pouze na ozdobu nebo uložení starožitného porcelánu. Můžete je využít pro uložení potřebných věcí, které se vám už jinam nevejdou. Můžete tak elegantně schovat třeba oblečení nebo jiné potřebnosti v domácnosti. Tento nábytek je navíc mnohdy moderní, můžete si pořídit celou sestavu složenou z celé stěny a přídavných komod. To vám poskytne hodně úložného prostoru.

Dětský pokoj

Děti jsou na úložný prostor opravdu náročné. Je totiž potřeba uložit někam všechno oblečení a také hračky. V pozdějším věku k tomu navíc přibydou i materiály potřebné pro studium. Vybavit dětský pokoj je výrazně složitější, děti totiž neustále rostou, a tak je potřeba obměňovat i nábytek. Dostatek prostoru však můžete získat pomocí moderního nábytku, který poskytuje vyvýšenou postel, pod kterou je prostor například na stůl nebo menší skříň. Díky tomu na malé ploše získáte hodně úložného místa. Možností je schovávat věci (jako jsou například hračky) také pod normální postel, vždy si však dejte pozor, aby matrace měla stále dostatek prostoru pro dýchání. Při vybavování dětského pokoje se vyplatí sledovat aktuální slevy, ty vám totiž finančně pomohou při pořizování základního nábytku i dalších potřebných doplňků.

I v malém bytě se dají dělat kouzla. S velkou pravděpodobností nebude jednoduché se ve více lidech vejít do bytu o velikosti 2+1, ovšem i přesto se dají najít originální řešení, díky kterým dosáhnete spokojeného bydlení.