Kde nakoupit špičkové starožitnosti? Obraťte se na specializovaný antik

Starožitnosti nepředstavují jenom výhodnou finanční investici, ale mnohdy jsou i velmi stylovým doplňkem do interiéru. Moderní nábytek je totiž vyráběný s důrazem na co nejnižší výrobní náklady, aby na něm výrobce vydělal spoustu peněz. Tím pádem nemůže být ani řeč o vytváření příjemné rodinné atmosféry nebo tepla domova. Jenomže právě v této situaci vyniká antik se starožitným nábytkem, který má oproti tomu modernímu celou řadu výhod.

0

Proč mít starožitný nábytek?

Hlavní výhodou starožitného nábytku je jeho schopnost vytvořit příjemnou atmosféru v jakékoliv domácnosti. Možná si budete říkat, že je to zbytečné, ale pokud v současné době trávíte drtivou většinu volného času uvnitř bytu, musíte se v něm cítit příjemně. V opačném případě dříve či později propadnete psychickým problémům, což určitě nechcete. Mezi sběrateli starožitností se ne nadarmo říká, že má starý nábytek duši. A právě takové komody nebo skříně nabízí specializovaný antik uprostřed Prahy. Nábytek je vyroben z masivního dubového dřeva, které má na lidský organismus příznivé účinky.

Jaký nábytek si lze koupit?

Renomovaný antik má ve svém prodejním portfoliu všechny myslitelné druhy starožitného nábytku. Nezáleží na tom, zda právě sháníte skříň, komodu, křeslo nebo jídelní stůl, protože na internetových stránkách najdete vše na jednom místě. Díky masivnímu dubovému dřevu se dřevěný nábytek pyšní skvělou kondicí, a to i přesto, že byl vyroben v 19. století. Všechny prodávané starožitnosti pochází z Francie, Belgie nebo Holandska, kde šikovní řemeslníci vytvořili nádherné interiérové doplňky, nad jejichž propracovaností zůstává rozum stát. Při pohledu na vyřezávané hlavy nebo mosazné doplňky budete skutečně potěšeni.

Potřebujete rustikální doplňky?

Kromě starožitného nábytku v sortimentu antiku naleznete i rustikální doplňky, které se skvěle hodí ke komodě nebo křeslu. Takové neorenesanční zrcadlo se bude v předsíni nebo na chodbě určitě vyjímat, a navíc můžete obdivovat precizní řezbářskou práci řemeslníka z Francie. Zrcadlo je ve velmi dobrém stavu a samotné sklo není nijak porušené. Hned vedle zrcadla si můžete pověsit zachovalý rustikální věšák. I přes jeho relativně velké stáří jej lze bez větších omezení používat, ale samozřejmě byste měli zachovat zdravý rozum. Na věšák určitě nedávejte extrémně těžké předměty, jimiž by se mohl tenhle exkluzivní kousek starožitnosti poškodit.

Jak je realizována doprava a platba?

Nákup v renomovaném antiku uprostřed Prahy není nijak složitý. Jednoduše si vyberete starožitnost na internetových stránkách a vyzvednete si jej v místě prodejny. Současná krize sice nedovoluje fyzické otevření prodejen se starožitnostmi, ale antik stále funguje jako výdejní okénko. Nechcete-li se ovšem zdržovat cestou do centra velkého města, nechejte si nábytek nebo bytový doplněk doručit až domů. Starožitnost je pečlivě zabalena, aby nedošlo během dopravy k jejímu poškození. Zástupci antiku jsou vstřícní, takže se můžete domluvit jak na platbě v hotovosti, tak převodem z účtu.

Pokud aktuálně sháníte zachovalé starožitnosti, určitě se obraťte na renomovaný antik. Zboží si vyberete z pohodlí svého domova, a pak už si budete užívat příjemné atmosféry vytvořené ve vaší domácnosti.