Dřevěné podlahy povznesou váš interiér a jsou nadčasové

  Kvalitní dřevěné podlahy dokážou proměnit celý vzhled interiéru k lepšímu. Vhodně vybraný odstín dřeva a přírodní barvy se hodí ke každému interiérovému stylu a především masivní dřevěné podlahy vydrží po generace.

  0
  foto: mb-keramika

  Pokud stojíte před volbou, jaké dřevo na podlahu vybrat, existuje spoustu možností a nemusí být jednoduché se mezi nimi orientovat. V nabídce je levnější dřevo, které ovšem není tolik odolné a jsou v něm vidět rýhy. Naopak kvalitní a dražší je například dubové dřevo, dubová podlaha vypadá moc hezky, ale připravte se i na větší investici.

  Podlahy z exotických dřevin

  Další alternativou jsou dřevěné podlahy z exotických dřevin, které díky svému masivnímu provedení slouží po generace. Navíc jejich vzhled je v interiéru nadčasový, takže nehrozí žádné předělávání, jako je tomu třeba u lina, které začalo být nemoderní. Z exotických dřevin jsou nejvíce využívané dřeva merbau, palisandr a teak. Masivní dřevo má velkou různorodost barev od světlých hnědých odstínů až po tmavě červené či hnědou barvu. Díky tomu působí živě a přírodním dojmem. Dřevěné podlahy je pak vhodné ošetřit kvalitním přírodním olejem na dřevo, jako je například Osmo nátěr na dřevo, který je vysoce kvalitní a jemně zvýrazní přirozenou krásu dřeva. Je založen na bázi přírodních olejů a vosků, proto je bezpečný pro použití v interiéru a na rozdíl od jiných nátěrů je netoxický.