Jaký ventilátor do koupelny v paneláku

Ventilátor do koupelny patří. Žádná místnost v bytě není tak vlhká jako koupelna, a proto je v ní kvalitní odvětrávání klíčové. Bez něj by se tvořila plíseň, ale negativně by se vlhkost projevila i na zdech či koupelnovém nábytku.

0
Foto: ventilatory-shop

Napřed se zaměřte na odvod vzduchu

Ventilátor vybírejte podle toho, kam povede ventilační potrubí a jaká bude jeho délka. Pro ta kratší s nižší ztrátou tlaku, volte axiální ventilátor, v opačném případě radiální.

Podle velikosti místnosti dále volte takový přístroj, jehož vzduchový výkon zajistí kvalitní odvětrávání.

Tip: přečtěte si také „Jak spočítat vzduchový výkon ventilátoru“

V úvahu berte i tichost zařízení. Neméně důležitý by pro vás měl být design. Některé typy ventilátorů se dají montovat do podhledu nebo na stěnu, kdy je deska ventilátoru v rovině s podhledem a ostatní část ventilátoru je skrytá. Některé přístroje jsou ale nakolik designově zajímavé, že budete chtít, aby byly vidět.

Vybíráte podle ceny?

Nejlevnější ventilátory

I s omezeným rozpočtem se dá koupit kvalitní ventilátor. Například od výrobce Vents. Na výběr jsou typy s plastovým předním panelem VENTS LD či s mřížkou VENTS S.

VENTS LD

Ventilátory CATA UC se zase vyznačují nízkou spotřebou.

Zlatý střed

Mezi cenově dostupné, ale za to designově velmi atraktivní ventilátory patří tento ventilátor CATA. Skleněný černý panel se hodí do všech moderních koupelen.

Jedním z nejprodávanějších ventilátorů je ventilátor Vortice PUNTO FOUR MFO 100/4″ T. Disponuje časovačema integrovanou zpětnou klapkou.

Vortice PUNTO FOUR MFO 100/4″ T

Luxusní ventilátory

Ventilátor AIRFLOW iCON 60 zlatý

Kruhový ventilátor ve zlatém provedení s unikátním třílistým uzávěrem si zamilujete. Ideální je do větších místností. Komu by se nelíbila zlatá barva, pro ty má Airflow řadu barevných variancí, od bílé po antracitovou.

Ventilátory Silent jsou zase netradiční díky vyměnitelnému proužku s krystaly Swarovski.

Ventilátor Helios ELS-VF 100/60/35

Tento ventilátor je špičkou mezi ventilátory. Je velmi tichý, úsporný a výkonný. Disponuje elektronickým automatickým ovládáním závislým na vlhkosti.

Zdroj: ventilatory-shop