Jaké jsou trendy pro moderní obývák?

Pohovka, která už má to nejlepší za sebou, konferenční stolek s vratkou nohou, který se k sedačce ani vašemu interiéru tak úplně nehodí. U zdi stěna, ve které máte slavnostní sklo, mezi ním je místo na malou televizi. Také váš obývák vypadá podobně, vy ale toužíte po změně? Rádi byste moderní a vzdušný obývací pokoj, jaký vídáte na stránkách lifestyle časopisů? Proč ne? Poradíme vám, jak na něj!

0

Obývák tvoří teplo domova

Kdo z nás netouží po onom pověstném teplu domova, na kterém se velkou měrou podílí právě obývací pokoj? Místnost, bez které se v žádném domově neobejdeme. Právě obývací pokoje se často označují za srdce domova, měly by být prostorem jako stvořeným pro relaxaci.

Jak by měl vypadat moderní obývací pokoj?

Přeplněné místnosti, ve kterých je každý kousek nábytku v jiné barvě nebo stylu, ty rozhodně za moderní neoznačíme. V dnešní době je IN minimalismus, vzdušnost, funkčnost a jednoduchost. Když se vám podaří zařídit obývací pokoj se všemi těmito rysy, uvidíte, že se vám tam bude krásně žít, a i kdyby byl prostorově malý, budete mít pocit, že je mnohem větší.

Co v něm nesmí chybět?

Ať už máte obývací pokoj malý nebo velký, určitě by tam měla být:

  • Pohovka, na kterou se všichni pohodlně usadíte. Může být i rozkládací a posloužit pro příležitostné přespání hostů.
  • Křeslo, do kterého se pohodlně usadíte a můžete si číst, plést, nebo dělat něco jiného, co vás baví. Postavit před něj můžete i podnožku pro ještě větší pohodlí.
  • Obývací stěna, která vůbec nemusí být velká. Stačí televizní stolek, pár poliček nebo vitrínka.
  • S obývací stěnou sladěná komoda.
  • Stolek do obývacího pokoje
  • Regál na knihy nebo další drobnosti

Jaké barvy se hodí do moderního obývacího pokoje?

Na tom, jak na vás i vaše hosty bude místnost působit, mají velký vliv i barvy. A to nejen barvy nábytku, ale i stěn, podlahy a doplňků. Jelikož obývací pokoj má sloužit i k odpočinku, jsou nejlepší volbou barvy, které navodí pocit klidu. Světlé barvy navíc odráží světlo a prostor nejen opticky zvětší, ale i provzdušní. Když přidáte pár živých rostlin v květináči, malý koberec před pohovku a jednoduché dveře do místnosti, výsledek vás ohromí.

Dobře si vyberte i osvětlení

Svítidla mají velkou moc. Když je vyberete špatně, zkazíte dojem z celé místnosti. Když ale vsadíte na ta správná, povznesete interiér zase o pár stupínků výš. Centrální svítidlo by mělo být samozřejmostí, doplnit ho můžete nástěnnými světly, lampičkami a stojací lampou do rohu místnosti. Ne vždy je totiž třeba rozsvěcet centrální světlo, které oslňuje a sledování televize znepříjemní.

Víte, že obývací pokoj můžete propojit i s kuchyní?

S dekoracemi to nepřehánějte

Máte pocit, že na každé poličce musí být tolik doplňků, kolik se jich tam jen vejde? Ty časy už jsou dávno pryč, u dekorací platí, že méně je někdy více. Každý kousek si dobře vyberte, nevynechejte ani pohovku, kterou můžete dozdobit pár měkkými polštářky, rozhodně jimi ale nemá být zasypaná.

Náš tip na závěr: Dejte přednost přírodním dekoracím nebo kouskům v podobě tradičních uměleckých řemesel.