Jak si doma přitopit během chladných podzimních večerů

To, že po teplém létě přijde chladný podzim, je jedna z jistot, kterou všichni máme. Vzpomínky na léto, kdy nás trápily vysoké teploty, pomalu střídají myšlenky na to, jak se co nejrychleji ohřát. Zvláště nepříjemné je období, kdy ještě netopí ústřední topení. To pak je jediným účinným řešením přídavné topidlo.

0

Problém vyřeší přímotop

Na rychlé ohřátí místnosti je ideální přímotop a na výběr máte hned z několika druhů – teplovzdušný ventilátortepelný konvektorinfrazářič.

První volbou bývá přímotop s ventilátorem. Tedy zařízení, ve kterém se elektrická energie, která je přiváděna do ventilátoru, mění na teplo, které je vháněno do místnosti. Teplovzdušný ventilátor je neoblíbenějším zařízením z mnoha důvodů – je přenosný, levný, rychle ohřeje místnost a jeho nároky na údržbu jsou téměř nulové. Na druhou stranu má jednu podstatnou nevýhodu – víří prach, a proto se nehodí do domácností, kde žijí alergici či lidé s respiračními problémy. Pro ně je vhodnou alternativou zářič, nebo olejový radiátor.

Karbonový Zářič

Olejový radiátor nevíří prach

Nevíří prach, je tichý, lehce se s ním manipuluje, a navíc vydává teplo ještě nějakou dobu po vypnutí ze zásuvky. Tak to je olejový radiátor, jehož princip, stejně jako ovládání, jsou naprosto jednoduché. S pomocí elektrického proudu je ohříván olej, který je uvnitř přístroje. Ten ohřívá žebra radiátoru, ze kterých následně teplo sálá do místnosti. Celý tento proces je zcela tichý, olejový radiátor je proto vhodný do ložnice, ve které vás nebude rušit během spánku.

Olejový radiátor je úsporný a nezruinuje vaši peněženku ani při dlouhodobém použití. Využívá se také např. na chalupách a v garážích, kde chcete mít po celou zimu nezámrznou teplotu.

Electric Oil Heater, Oil Filled Radiator On The Floor. 3d Render

Tiché jsou infrazářiče

Infrazářiče jsou topidla, která jsou naprosto tichá a nevíří prach. Jejich hlavní výhoda ale spočívá v samotném principu fungování. Oproti konvenčnímu vytápění totiž sálání ohřívá pouze pevné „předměty“ – osoby, stěny, podlahy, stropy – a až následně se od nich ohřívá okolní vzduch. Díky tomuto principu vás tedy zahřeje okamžitě po svém zapnutí. Nemusíte na teplo čekat, jako je tomu u některých topidel. Infrazářič je proto velmi efektivní a může vám ušetřit nemalé peníze za vytápění.

Infrazářič Do Koupelny

Infrazářiče jsou skvělou volbou do koupelen, do dílny na krátkodobé přitopení, ale i na terasy či balkony, kde zpříjemní podzimní posezení.

Tip na závěr: Slyšeli jste již o elektrických výhřevných dekách, které ocení nejen vaše babičky? Jsou skvělé na chalupu, ven na terasu, ale i k večernímu filmu.

28228053 Portrait Of Woman Warming Near Electric Heater At Home