Jak se přírodní cestou zbavit mravenců, bez rizika pro děti a domácí mazlíčky?

Přemnožili se vám doma mravenci? Byli nejdřív jen na zahradě, ale teď se přesunuli až do kuchyně? Existují nějaké přírodní metody, jak se jich zbavit - bez použití chemických přípravků?

0

Většina rad se soustředí na to, jak mravencům zabránit ke vstupu do domu. Většinou se doporučují různé aromatické rostliny, koření, které je mají odradit. Např.: rozsypaná skořice, drcený hřebíček, levandule na okně, rozsypaná sůl apod. Mravenci se však rychle naučí těmto nástrahám vyhýbat a brzy si najdou jinou cestu. A hlavně, nedošlo k žádnému ohrožení mraveniště. Takže se mravenců nezbavíte, jen snad invazi trochu oddálíte. Bez přípravků se v boji proti mravencům neobejdeme.

Zdraví neškodný a přitom 100 % efektivní je návnada ve formě roztoku  Loxiran Mravenčí bufet. 100 % přírodní účinnou látkou je spinosad, produkt získaný fermentační činností bakterie Saccharopolyspora spinosa, která se běžně vyskytuje v půdě. Díky tomu, že jde o látku přírodního původu, neškodí ani lidem, při náhodném požití ostatním zvířatům ani přírodě. Mravenčí bufet se hodí zejména v obytných prostorech, ale i venku na balkonech, terasách nebo zpevněných cestách.

Jak přípravek působí?

Tento přípravek je pro mravence opravdu neodolatelný. Mravenci návnadový roztok dychtivě dopraví do mraveniště, kde návnadu požijí dělnice, larvy a královna a dojde k postupnému vyhubení celého mraveniště za 2 -4 týdny. Aplikace je velmi snadná. Do dózy se nakape malé množství roztoku, přiklopí víčkem a bufet je připraven. Dózy rozmístíme v blízkosti mraveniště, nejlépe u mravenčí cestičky, pod kuchyňskou linku, na okenní parapet, do podkroví, nebo do spíže, nikdy ale ne na přímé slunce, aby roztok nevysychal. Dózy by měly zůstat na místě asi 3 – 4 týdny, minimálně tak dlouho, dokud mravenci návnadu přijímají. Návnadu je třeba doplňovat. Pravidelná kontrola je nutná a velmi jednoduchá, protože dózy mají průhledné víčko. Po vyhubení mraveniště lze dózy vymýt a uložit a znovu použít. Kde koupit Loxiran Mravenčí bufet najdete na www.neudorff.cz. Doporučená cena je 180 Kč za balení 2x dóza + 20 ml roztoku; náhradní náplň 110 Kč. Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.