Jak naplánovat dokonalou kuchyň?

Kuchyň je srdcem každého domova. Právě zde vznikají výjimečné pokrmy, u kterých se sejde celá rodina. Investice do jejího vybavení ale bývá nejvyšší položkou při zařizování celého bytu. A jelikož nám kuchyň většinou slouží několik desetiletí, je dobré jejímu výběru věnovat dostatek pozornosti. Nenechte nic náhodě a obraťte se na odborníky, kteří vám pomohou se všemi detaily – od výběru jednotlivých komponentů až po samotnou montáž.

0

Ačkoliv už možná tušíte, jaké barvy by měly ve vaší kuchyni vládnout, určitě se vám při vybírání honí hlavou velké množství nezodpovězených otázek. V první řadě je dobré si uvědomit, že celkový design kuchyně je tvořen z jednotlivých komponentů – čelní strana, korpus, pracovní deska, sokl, úchytky, dřez, dřezová baterie, spotřebiče a nejrůznější doplňky. V kuchyňských studiích ASKO – Nábytek si můžete vybírat ze stovek nejrůznějších variant těchto jednotlivých částí a vytvořit tak zcela originální kuchyň. Odborníci vám pomohou s plánováním i výběrem a dovedou vaši představu k reálnému konci.

„Důležitým aspektem při plánování je především rozložení celé místnosti a inženýrských sítí, s čímž souvisí tvar kuchyňské linky,“ říká Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti ASKO – Nábytek. Rozmístění skříněk může mít lineární (rovný), paralelní (dvoustranný), rohový (tvar písmene U nebo L), ostrůvkový či poloostrůvkový (písmeno G) tvar. „Do větších prostor jsou velmi oblíbeným trendem právě ostrůvkové kuchyně, které nabízejí daleko více místa pro přípravu pokrmů. Jejich nespornou výhodou je i menší počet kroků a úkonů, které musíte při pohybu v kuchyni udělat,“ doplňuje Andrea Štěpánová. Naopak pro menší kuchyně je potřeba dobře promyslet umístění jednotlivých kuchyňských zón – místo pro mytí, přípravnou a vařicí část kuchyňské linky. S tím vám rádi pomohou specialisté z některého ze 13 kuchyňských studiích.

Jednou z nejvíce zatěžovaných částí kuchyně je bezesporu pracovní deska. Jsou na ni kladeny nejen nároky na vzhled, ale také na výdrž, odolnost proti vodě i vysoké teplotě. V prodejnách si můžete vybrat ze širokého sortimentu materiálů a barev všech pracovních desek, a to ve vysoké kvalitě a vynikajícím řemeslném zpracování. Velmi vytíženým místem kuchyňské linky je samozřejmě také dřez. A to dokonce i v případě, pokud je součástí vybavení kuchyně myčka. Dřez totiž slouží nejen k opláchnutí nádobí, ale také k omytí zeleniny a ovoce a k dalším nezbytným činnostem pro vaření. Jeho velikost by tak měla odpovídat počtu členů domácnosti a frekvenci vaření. Vybírat můžete z řady materiálů, od klasického nerezu až po krásné granitové dřezy.

Už máte konkrétnější představu, jak by měla vaše kuchyň vypadat? A co vnitřní vybavení? Praktickým doplňkem do kuchyně jsou organizéry. Vybírat můžete ze široké nabídky rozdělovačů a dalších doplňkových řešení, které vám při každodenním používání kuchyně jistě zpříjemní život. Vaše zásuvky a poličky díky nim budou úhledné a vy tak snadno najdete to, co zrovna potřebujete. Pověstnou třešničkou na dortu jsou pak spotřebiče, které z kuchyně udělají plně funkční a moderní místnost. Také s jejich výběrem si můžete nechat poradit od našich odborníků v kuchyňských studiích ASKO – NÁBYTEK.

Kuchyně York – pravé dřevo, co je víc?

Pokud útulnost někdy měla jméno, pak znělo YORK! Lakovaná čelní rámová dvířka vyrobená z pravého dřeva s dýhovanou výplní se perfektně hodí ke všem třem stylům a vykouzlí domácí atmosféru. Charakteristickými prvky této kuchyně je světlost, vzdušnost a jednoduchost. V kombinaci s pracovní deskou v imitaci tmavšího dřeva vypadá tato kuchyně naprosto skvostně. Snoubí se v ní elegance klasických tvarů se svěžím moderním duchem.

Kuchyně Inline – industriální a šik

Designový model INLINE je elegantní a moderní kousek v industriálním stylu, který dokonale zachycuje městskou atmosféru. Na kuchyni jsou zajímavá její dvířka, která jsou vyrobena z lakované MDF desky v zesílené šíři 22 milimetrů a sama o sobě jsou vysoce odolná. Díky skříňkám s hloubkou 58,7 centimetrů budete mít dostatek úložného místa, dokonce i v případě omezeného prostoru v domácnosti.

Kuchyně Flair – půvab magnólií

Kuchyně FLAIR přichází s lakovanou čelní plochou se svislým frézováním, tradičními tvary a moderním uspořádáním, které jsou v tomto designu v naprostém souladu. Kromě vzhledu oceníte i XL skříňky, díky kterým získáte o 10 % více úložného prostoru, a dvířka vyrobená z MDF, která jsou vysoce odolná proti poškození. Jemné tóny matné magnolie vám umožňují snadnou kombinovatelnost a vytvoření svérázného stylu.

Kuchyně Riva – moderní a zároveň přírodní

Přirozená elegance, čisté linie, moderní architektura a přírodní prvky se v modelu RIVA snoubí v dokonalou harmonii. Díky základním jednotkám v XL velikosti, integrovanému řešení stolů, policovým systémům nebo policím Smartcube získáte spoustu úložného prostoru i v malých místnostech. Kuchyň je vyráběna s bezúchytkovým systémem LINE N nebo v provedení s klasickými úchytkami.