Dětská hřiště s moderním vybavením pomáhají správnému vývoji dítěte

0
Dětské hřiště Berliner Seilfabrik

 Důležitost dětských hřišť pro rozvoj dětí

Každé dítě potřebuje pohyb, který je pro jeho psychický i fyzický rozvoj nezbytný. Pokud máte dům se zahradou, pak můžete dítě bez obav nechat si hrát venku s kamarády. Co ale městské děti, které nemůžete nechat bez dozoru ve spleti sídlišť? Především nyní v době pandemie, když jsou všechny vnitřní prostory zavřené, je důležité být s dětmi venku na čerstvém vzduchu a pokud mají pohyb. Což bývá ve městech opravdu problém. 
Naštěstí se stále více měst zasazuje o vystavění dětských hřišť, které by dětem byly k dispozici. Nová dětská hřiště mají pro děti skvělé vybavení, které rozvíjí jejich motoriku i pohybové dovednosti. Herní sestavy obsahují klouzačky, prolézačky či houpačky. 

Smysluplný veřejný prostor ve městech zvyšuje spokojenost

Veřejný prostor ve městech je důležitý pro všechny obyvatele, nikdo přece nechce žít v nefunkčním prostoru o který se nikdo nestará. Je prokazatelné, že živý funkční veřejný prostor přispívá ke spokojenosti obyvatel měst a k jejich vzájemné pospolitosti. Je skvělé, pokud jsou veřejné části města vybaveny městskými lavičkami, stojany na kola, altány a třeba i sportovními hřištěmi pro dospělé či dospívající – pro ně jsou atraktivní především parkour hřiště, skate hřiště nebo lezecké stěny.