Co na jaře nesmí chybět ve vašem bytě. Nechte se inspirovat!

S přicházejícím jarem máme všichni mnohem více energie, máme větší chuť do práce a jsme více optimističtí než v předchozích zimních měsících. Nyní je ideální příležitost vnést kousek světla a tepla i do vašeho domu.

0
Zdroj: Ikea

Pestré vzory osvěží váš interiér

Jaro je jako dělané pro jasné, veselé, pastelové barvy. Šedivý přehoz na gauč vyměňte za žlutý a těžké závěsy nahraďte těmi odlehčenými. Svěží, a zároveň nijak finančně náročnou variantu představují např. květinové polštáře, které oživí rodinnou pohovku. Ale pozor, s vzory to nepřehánějte, interiér pak působí těžkopádně. Vhodná je kombinace s jinými barvami.

Zdroj: Ikea
Zdroj: Ikea

Pokud si na výše zmíněné kousky nepotrpíte, můžete oživit zdi. K tomu dobře poslouží samolepící dekorace, vybírat můžete z různých vzorů. I zde platí: všeho s mírou. Jeden trs/pruh bude dostatečnou decentní ozdobou. Výhodou je opět finanční dostupnost.

Zdroj: Tchibo
Zdroj: Tchibo

Lustry a lampy

Venku je už hodně světla, tak proč neprojasnit i svůj dům? Mnohé obchody přicházejí s jarní kolekcí zajímavých lustrů a lamp. Dají se dobře kombinovat s boho, retro či eklektickým stylem.

Stolní lampa tmavěšedé barvy s oválným základem i oválným bílým stínítkem s vyšívaným srdíčkem je vkusným doplňkem do vašeho jarního bytu.

Zdroj: Almara

Nástěnná lampa bez stínítka

 

 

 

 

 

 

 

 

Nástěnná lampa bez stínítka se zajímavým vzorem projasní například váš obývací pokoj. Hodí se však i do ložnice k nočnímu stolku.

Čistá bílá nebo jasná oranžová? Zvolte si svou barvu

Jak už bylo psáno výše, důležitá je kombinace vzorů a barev. Na jaro se hodí třeba bílá. Je jednak symbolem čistoty a neomezeného prostoru a jednak projasňuje, provzdušňuje a opticky zvětšuje prostor. Navíc přináší klid a pohodu.

Zdroj: Eno nábytek

Vhodné jsou ale i jiné, teplejší barvy – např. výraznější oranžová, která v nás evokuje radost a otevřenost nebo již zmíněná žlutá, která je plná tepla a radosti a v interiéru vzbuzuje důvěru a zmírňuje napětí. K jaru ale také neodmyslitelně patří uklidňující zelená, která navozuje pocit klidu a bezpečí.

Možností, jak dostat jaro do svého bytu, je spousta. Ať už se budete řídit trendy nebo ne, vždy vybírejte podle celkového charakteru bydlení.

Jaké změny chystáte ve svém bytě vy? Napište nám do diskuse pod článkem.